Goncalo Feio nowym drugim trenerem Rakowa

Nowym drugim trenerem Rakowa Częstochowa został Goncalo Feio. W czwartkowy poranek 29-letni Portugalczyk wyruszył wraz z drużyną na obóz przygotowawczy do Uniejowa.

W przeszłości Goncalo Feio pracował jako trener w Benfice oraz Akademii Legii Warszawa, był także analitykiem w pierwszej drużynie Legii Warszawa, a także drugim trenerem Wisły Kraków i AO Xanthi.

 

- Na rozmowę przyleciałem z Lizbony po otrzymaniu telefonu od trenera Papszuna. Nasze spotkanie, a przede wszystkim nasza rozmowa była bardzo owocna w skutkach. Ze swojej strony obiecuję, że wykorzystam całą dostępną mi wiedzę, aby podnieść poziom sportowy drużyny. Moim zadaniem jest wspieranie trenera pierwszego zespołu, sztabu, piłkarzy i każdego pracownika Rakowa. Przygotowując się do podjęcia pracy przeanalizowałem grę zespołu. Raków jest dobrze zorganizowany taktycznie i wyróżnia się stylem gry na tle pozostałych drużyn w lidze. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w projekcie rozwoju Rakowa - powiedział Goncalo Feio.

 

- Goncalo jest młodym trenerem z bardzo dużym jak na swój wiek doświadczeniem. To wartościowy człowiek z ogromną wiedzą i umiejętnościami. Rozważaliśmy wiele kandydatur mocnych merytorycznie i osobowościowo. Wybraliśmy Goncalo. Liczę na to, że podniesie poziom naszego sztabu i pomoże nam wszystkim w rozwoju drużyny – zakończył trener Marek Papszun

 

Goncalo, witamy #WRAKOWIE!