Gonçalo Feio odchodzi z Rakowa

Po 2,5 roku pracy w Rakowie II trener, Gonçalo Feio rozstaje się z klubem. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Gonçalo Feio rozpoczął pracę w Częstochowie w styczniu 2020 roku, dołączając do sztabu trenera Marka Papszuna w pierwszym sezonie po powrocie Rakowa na najwyższy szczebel ligowy. W kolejnym roku portugalski szkoleniowiec miał duży udział w historycznych sukcesach klubu, jakim było zdobycie wicemistrzostwa i Pucharu Polski. Minione rozgrywki zakończyły się powtórzeniem tego wyniku, a do listy zdobytych trofeów drużyna dopisała także Superpuchar Polski. W ostatnim czasie obie strony prowadziły rozmowy na temat dalszej przyszłości. Ostatecznie trener Feio postanowił, że czas na nowe wyzwania.

 

- Patrząc wstecz, czuję dumę z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć. Przeżyłem w tej drużynie wiele wspaniałych chwil, których nigdy nie zapomnę. Jest to wyjątkowa grupa nie tylko piłkarzy, ale przede wszystkim ludzi. Chciałbym podziękować za ten czas trenerowi Markowi Papszunowi, całemu sztabowi szkoleniowemu, drużynie, pracownikom i władzom klubu. Ze mną, czy bez, ten sztab był i będzie najlepszym sztabem w Polsce. Świat jest mały i wierzę, że nasze drogi nieraz się jeszcze spotkają – mówi Feio.

 

Gonçalo Feio podczas pracy w Rakowie przyczynił się do zapisania pięknej karty historii klubu. Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań!