Gorzka niedziela w Zabrzu. Górnik - Raków 2:1

Raków Częstochowa przegrał 1:2 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze. Jedyną bramkę dla Medalików zdobył Ante Crnac.

Po przerwie na kadrę do składu meczowego wrócili Zoran Arsenić oraz Jean Carlos. Obaj niedzielne spotkanie rozpoczęli jednak na ławce rezerwowych. W podstawowym składzie znalazł się z kolei Kamil Pestka, dla którego był to oficjalny debiut w czerwono-niebieskich barwach. Drużyna Medalików starcie w Zabrzu mogła rozpocząć od mocnego uderzenia. Pierwszą groźną okazję stworzyliśmy już w 3. minucie, kiedy Ante Crnac odegrał piłkę Bartoszowi Nowakowi, ale strzał "Nowego" wybronił Daniel Bielica, bramkarz Górnika. Wynik spotkania otworzył 7 minut później Daisuke Yokota, która trafił do naszej bramki uderzeniem lewą nogą. Japończyk ponownie wpisał się na listę strzelców w 22. minucie. Tym razem strzałem po ziemi z okolicy linii pola karnego. Podopieczni trenera Dawida Szwargi ruszyli do odrabiania strat. Po stałym fragmencie bliski szczęścia był Bogdan Racovițan, ale znów na posterunku był golkiper gospodarzy. Wynik nie uległ już zmianie, a przed Rakowem była misja odrobienia dwóch bramek w drugiej części spotkania.

W przerwie trener Dawid Szwarga zdecydował się na dwie zmiany, desygnując do gry Zorana Arsenicia oraz Dawida Drachala. Zespół Rakowa od początku szukał swoich okazji do kontaktowej bramki. Uderzenia z dystansu próbował Vladyslach Kochergin, a uderzył obok słupka. Swoje okazje mieli również Fran Tudor czy John Yeboah, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, ale ich próby blokowali obrońcy zabrzan. Do gry wróciliśmy w 82. minucie za sprawą Ante Crnaca, który przedarł się z piłką w pole karne Górnika i mocnym strzałem pokonał Bielicę. Walka o remis trwała do końca. Strzelał Yeboah, Kochergin i ponownie Crnac, ale bramkarz Górnika miał swój dzień. Mimo prób do ostatniej akcji komplet punktów został w Zabrzu.

Drużyna Medalików do walki o ligowe punkty wróci w niedzielę, 29 października domowym meczem z Widzewem Łódź. Trzy dni wcześniej w Sosnowcu zagramy ze Sportingiem CP w ramach fazy grupowej Ligi Europy.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 2:1 (2:1)

Bramki: Yokota 10', 22' - Crnac 82'

Raków: V. Kovačević - Racovițan (62. Jean Carlos), A. Kovačević (69. Lederman), Rundić (46. Arsenić), Papapanikolaou, Kochergin, Tudor, Pestka (46. Drachal), Nowak, Kittel (62. Yeboah), Crnac

Górnik: Bielica - Sekulić, Szcześniak, Rasak, Pacheco, Lukoszek (86. Kapralik), Yokota, Krawczyk (73. Musiolik), Janicki, Czyż (86. Dadok),  Janža (34. Siplak)