Goście lepsi o jedną bramkę. Raków - Górnik 1:2

Raków Częstochowa przegrał 1:2 z Górnikiem Zabrze w zaległym meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Nasza drużyna lepiej weszła w mecz i w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najlepszą z nich wykorzystał Mateusz Wdowiak, pokonując Daniela Bielicę.

W drugiej połowie skuteczniejśi byli goście, którzy dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. Najpierw mocnym strzałem lewą nogą Vladana Kovacevicia pokonał Jesus Jimenez. W 83. minucie w pole karne wpadł Mateusz Cholewiak i precyzyjnie wykończył ofensywną akcję Górnika.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie w 2021 roku. W sobotę na Limanowskiego 83 przyjedzie Jagiellonia Białystok. Bilety dostępne na stronie BILETY.RAKOW.COM oraz w sprzedaży stacjonarnej.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

Bramki: Wdowiak 17 - Jimenez 66, Cholewiak 83

Raków: Kovacević - Rundić, Petrasek, Arsenić (57. Poletanović), Tudor (46. Długosz), Papanikolaou, Kun, Szelągowski (65. Ivi), Lederman (57. Gwilia), Wdowiak, Arak (69.. Musiolik)

Górnik: Bielica - Pawłowski, Szymański, Wiśniewski, Janża, Dadok, Mvondo, Kubica (85. Bainović), Krawczyk (63. Cholewiak), Nowak, Jimenez