Grała nasza Akademia. U-16 wygrywa w Lubinie

Akademia Raków nie zwalnia tempa. W ostatnich dniach nasze drużyny rozegrały kolejne mecze kontrolne.

Najciekawiej zapowiadało się wyjazdowe spotkanie ekipy U-16 z Akademią Zagłębia Lubin. Czerwono-niebiescy wygrali ten pojedynek 2:1. Częstochowianie objęli prowadzenie w 18. minucie po bramce Oliwiera Długosza. Na początku drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mateusz Głowiński, który wykorzystał podanie od Długosza. Rakow miał szanse do zdobycia kolejnych goli, ale to gospodarze zdołali zdobyć honorową bramkę.

Mecz z Zagłębiem podsumował drugi trener zespołu Artur Lenartowski: Był to dla nas bardzo ważny sparing. Przystąpiliśmy do niego - podobnie jak rywale - w najmocniejszym składzie. Uważam, że zaprezentowaliśmy się dobrze i wygraliśmy zasłużenie. Mieliśmy swoje okazje i gdybyśmy je wykorzystali to wynik byłby bardziej okazały. Podsumowując: był to bardzo pożyteczny sparing, z którego wyciągniemy wnioski, a zwycięstwo nad mocną drużyną w naszym kraju cieszy.