[Grali nasi] Dublet Miguela Luísa

Wśród piłkarzy wypożyczonych z Rakowa Częstochowa miniony weekend najlepiej będzie wspominał Miguel Luís. Portugalczyk dwukrotnie pokonał bramkarza Radomiaka, tym samym przyczyniając się do zwycięstwa Warty Poznań.

Miguel Luís

Warta Poznań - Radomiak Radom 3:1

Zespół ze stolicy Wielkopolski nie zaczął spotkania najlepiej. Po 30 minutach gry to przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą Dawida Abramowicza. Gospodarze wyraźnie pobudzeni zaczęli drugą połowę z niesamowitym impetem. Już w 46. minucie Jan Grzesik wyrównał stan meczu.

Dalej przedstawienie należało już tylko do jednego aktora. Show skradł wypożyczony z Rakowa Miguel Luís. W 51. minucie Portugalczyk stanął oko w oko z bramkarzem Radomiaka i idealnym uderzeniem dał swojemu zespołowi prowadzanie. Był to pierwszy gol Miguela na polskich boiskach. Nie minęły dwie minuty i Luis drugi raz wpisał się na listę strzelców, wieńcząc atak Warty. Dawid Abramowicz wybił co prawda piłkę, ale prosto pod nogi Miguela, a ten pewnym strzałem pokonał Filipa Majchrowicza.

Minuty: 63

Gole: 2

Jordan Courtney-Perkins

Wypożyczony z Rakowa Australijczyk oglądał koncert Miguela Luisa z ławki rezerwowych. Wcześniej Courtney-Perkins pojawił się w końcówce wygranego przez Wartę meczu z Legią Warszawa.

Daniel Szelągowski

Daniel Szelągowski nie znalazł się w kadrze meczowej. Wypożyczony z Rakowa pomocnik leczy uraz, którego nabawił się przed tygodniem w meczu z Legią Warszawa.

Daniel Mikołajewski

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ND Gorica 3:3

Podbeskidzie, do którego Mikołajewski jest wypożyczony z Rakowa, przygotowuje się do trudów Fortuna I Ligi w Chorwacji. W ostatnim sparingu bielszczanie zremisowali 3:3 z ND Gorica. Podbeskidzie nie udostępniło składów z tego meczu do informacji publicznej. We wcześniejszym meczu rozgrywanym 16 lutego Mikołajewski rozegrał pełne 90 minut przeciwko słoweńskiemu NK Triglav Kranj. W tamtym spotkaniu Podbeskidzie zremisowało 1:1.

Piotr Owczarek

ŁKS - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:2

Owczarek wraz z Pogonią przygotowuje się do rozgrywek eWinner II ligi. W ostatnim sparingu przed startem ligowych zmagań zespół z Grodziska Mazowieckiego sprawdzał się na tle Łódzkiego Klubu Sportowego. Wynik świadczy o tym, że meczu nie brakowało emocji, ale lepszy okazał się zespół grający na co dzień w Fortuna I Lidze. Owczarek przebywał na boisku przez 60 minut. Grano 2x60 min.

Minuty: 60

Gole: -

---

Z wypożyczenia do Pogoni Siedlce wrócił Michał Litwa, który aktualnie przygotowuje się z zespołem CLJ U-18. W ostatnim sparingu drużyna Akademii Rakowa pokonała Amatora Golce 5:1, a Litwa wpisał się na listę strzelców.