[Grali nasi] Ostatnia ligowa kolejka

Czterech piłkarzy wypożyczonych z Rakowa Częstochowa wystąpiło w meczach ligowych swoich zespołów. Na boisku pojawili się Miguel Luís, Jordan Courtney-Perkins, Daniel Mikołajewski oraz Piotr Owczarek.

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań na wyjeździe mierzyła się z Wisłą Kraków. Poznanianie odnieśli zwycięstwo 1:0 po bramce Miłosza Szczepańskiego. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Miguel Luís. W tym samym spotkaniu w 58. minucie na placu gry zameldował się Jordan Courtney-Perkins. Sobotni mecz z ławki dla rezerwowych oglądał Daniel Szelągowski.

Kolejny pełny występ w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała zanotował Daniel Mikołajewski. 22-latek pojawił się w wyjściowym składzie "Górali" na ostatni mecz Fortuna I Ligi z Widzewem Łódź, który zakończył się wygraną łodzian 2:1. Drużyna Podbeskidzia ostatecznie zakończyła kampanię 2021/2022 na 9. miejscu.

Dziesiąte z rzędu całe spotkanie w rozgrywkach II ligi rozegrał Piotr Owczarek wypożyczony do Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Pogoń, która nie zdołała utrzymać się na tym szczeblu rozgrywkowych przegrała w ostatniej kolejce 0:4 z Wigrami Suwałki.