[Grali nasi] Sześć występów Czerwono-Niebieskich

Kiedy w majówkę żyliśmy finałem Pucharu Polski, swoje ligowe spotkania rozegrały drużyny, do których wypożyczeni są zawodnicy Rakowa.

W ramach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań na własnym boisku mierzyła się z Piastem Gliwice. Po zaciętym spotkaniu goście wygrali 3:2. W wyjściowym składzie poznańskiej drużyny znalazł się Miguel Luís, który rozegrał 70. minut. W tym samym meczu w 89. minucie na placu gry pojawił się Daniel Szelągowski, a spotkania z ławki rezerwowych oglądał Jordan Courtney-Perkins.

W minionym tygodniu dwa pełne spotkania w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrał Daniel Mikołajewski, a smak tych meczów był słodko-gorzki. W środę zespół Podbeskidzia wygrał 1:0 na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Natomiast w niedzielę musiał uznać wyższość Zagłębia Sosnowiec, przegrywając 0:2.

Sporo pracy w ostatnim tygodniu miał również wypożyczony do Pogoni Grodzisk Mazowiecki - Piotr Owczarek. 19-latek zanotował dwa pełne występy, w których Pogoń wywalczyła 4 punkty. Pierwszy po remisie 2:2 z Garbarnią Kraków oraz trzy po wygranej 1:0 z Olimpią Elbląg.