Grali nasi wychowankowie

Rozpoczynamy na naszej stronie nowy cykl „Grali nasi wychowankowie”, w którym będziemy informować o występach naszych wychowanków w rozgrywkach ligowych.

Najwięcej powodów do radości ma Mateusz Zachara. Napastnik Górnika Zabrze w meczu z Cracovią zdobył dwie bramki, a jego zespół pokonał „Pasy” 2:1. Zachara został wybrany przez telewidzów stacji Canal+ „plusem” tego spotkania i całej 16 kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Drugi z naszych wychowanków grający w Górniku – Mariusz Przybylski – nadal jest kontuzjowany.

Kolejnym piłkarzem, który poczuł smak zwycięstwa jest Adrian Klepczyński. Kapitan Piasta Gliwice rozegrał pełne 90 minut w konfrontacji z Lechem Poznań. Gliwiczanie na własnym boisku – po bardzo zaciętym meczu – pokonali Lecha 3:2.

Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) zmierzył się Podbeskidziem Bielsko-Biała, w którym występują Artur Lenartowski i Piotr Malinowski. "Rogal" na placu gry pojawił się zaraz po przerwie, ale jego drużyna musiała uznać wyższość rywali – Podbeskidzie wygrało 2:1. Lenartowski całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych, natomiast Piotr Malinowski leczy kontuzję i nie wiadomo, czy wystąpi jeszcze w tym roku.

Najciekawszym wydarzeniem 16 rundy spotkań było spotkanie Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok. W ekipie znad morza na ławce trenerskiej debiutował Jerzy Brzęczek, natomiast w barwach „Jagi” w pierwszym składzie zameldował się – powołany do reprezentacji Polski na mecze z Gruzją i Szwajcarią – Maciej Gajos. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1, a Gajos na murawie spędził cały mecz.

Do treningów wrócił Jakub Błaszczykowski, ale jeszcze nie wystąpił w zremisowanym przez Borussię spotkaniu z SC Paderborn (2:2).