Grali nasi wychowankowie: Brzęczek lepszy od Rogalskiego

Za nami 24 kolejka T-Mobile Ekstraklasy, w której występowali nasi wychowankowie. W najciekawszym meczu, z udziałem byłych piłkarzy Rakowa, Pogoń Szczecin podejmowała Lechię Gdańsk.

W tej konfrontacji górą była drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Brzęczka, która wygrała 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Sebastian Mila. Maksymilian Rogalski otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji musiał opuścić boisko w 78 minucie meczu.

Jagiellonia Białystok okazała się lepsza od Górnika Łęczna (2:1), a Maciej Gajos rozegrał całe spotkanie. Przypomnijmy, że „Gajowy” został powołany przez Adama Nawałkę na spotkanie z Irlandią.

Podbeskidzie Bielsko – Biała (Piotr Malinowski na boisku pojawił się w 46 minucie, zmieniając Macieja Korzyma) zremisowało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:3.

Pierwszej porażki w lidze chińskiej doznała drużyna Henan Jianye, który przegrała z Beijing Guanon 0:1. Mateusz Zachara w 56 minucie zameldował się na murawie w miejsce Javiego Pinto.

Borussia Dortmund na własnym boisku zremisowała z FC Koln 0:0. Jakub Błaszczykowski rozegrał 29 minut.

W miniony weekend rozgrywki wznowiła III liga. W grupie łódzko-mazowieckiej Legia II Warszawa – prowadzona przez Jacka Magierę – wygrała na wyjeździe z Pogonią II Siedlce.

Do naszego cotygodniowego cyklu dołączamy również zawodników, którzy są wypożyczeni z Rakowa i obecnie występują w innych zespołach.

Paweł Baraniak przyczynił się do zwycięstwa WKS-u Wieluń nad Bronią Radom (2:1). Baraniak zdobył bramkę na 1:1 w 80 minucie gry. WKS walczący o utrzymanie ma obecnie 18 punktów i zajmuje 16 miejsce w tabeli III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej i zrównał się puntkami z Polonią Warszawa, która zajmuje pierwsze miejsce nad grupą spadkową.