Grali nasi wychowankowie: efektowne zwycięstwo drużyny Rogalskiego

Przed przerwą spowodowaną meczem reprezentacji Polski z Irlandią, T-Mobile Ekstraklasa rozegrała 25. rundę spotkań. Nie zabrakło oczywiście meczów z udziałem naszych byłych zawodników.

Powody do radości ma Maksymilian Rogalski. Jego Pogoń Szczecin w końcu zwyciężyła. Portowcy pokonali na własnym boisku GKS Bełchatów 3:0, a "Rogal" na boisku spędził 90 minut.

W konfrontacji: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok górą byli gospodarze. Jedyną bramkę w meczu zdobył Robert Demjan - w doliczonym czasie gry. W ekipie "Górali" Piotr Malinowski pojawił się na murawie w 78 minucie, natomiast Maciej Gajos rozegrał całe spotkanie.

Zwycięstwo zanotowała Lechia Gdańsk. Prowadzona przez Jerzego Brzęczka drużyna wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0. Autorem gola była Antonio Colak. Dzięki tej wygranej gdańszczanie awansowali na 7. miejsce w ligowej tabeli.

Adrian Klepczyński rozegrał 90 minut w meczu z Koroną Kielce. Jego Piast Gliwice musiał uznać wyższość rywali, którzy zwyciężyli 2:1.

Ponad pół godziny na placu gry spędził Mateusz Zachara. Henan Jianye zremisował mecz z Chongqing Lifan 3:3.

W trzeciej lidze grupie łódzko-mazowieckiej Legia II Warszawa - prowadzona przez Jacka Magierę - przegrała z Bronią Radom 0:3. Z kolei WKS Wieluń, w którym występuje Paweł Baraniak zremisował 1:1 z Ursusem Warszawa. Wypożyczony z Rakowa zawodnik wystąpił w całym spotkaniu.

Mariusz Holik pojawił się na boisku, na końcowe fragmenty meczu: Rekord Bielsko-Biała - Polonia Bytom (III liga opolsko-śląska). Górą była drużyna Holika, która zwyciężyła 3:1.