Grali nasi wychowankowie: Rogalski lepszy od Gajosa

W pojedynku dwóch byłych piłkarzy Rakowa: Maksymiliana Rogalskiego i Macieja Gajosa, górą był ten pierwszy. Pogoń Szczecin pokonała Jagiellonię 2:0. Wygrała również Lechia Gdańsk prowadzona przez trenera Jerzego Brzęczka.

W Pogoni, w której cały mecz rozegrał Maksymilian Rogalski, pierwszy raz na ławce dla rezerwowych - w roli trenera - zasiadł Czesław Michniewicz. Debiut okazał się udany, bowiem "Portowcy" po dwóch bramkach Łukasza Zwolińskiego zainkasowali 3 punkty. Maciej Gajos na boisku przebywał 69 minut i został zmieniony przez Karola Świderskiego.

W meczu na szczycie gdańska Lechia podejmowała Legię Warszawa. 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gola głową zdobył Maciej Makuszewski i podopieczni Jerzego Brzęczka mogli cieszyć się z wygranej - 1:0.

Wygrał również Piast Gliwice, który okazał się lepszy od Śląska Wrocław (2:0). Adrian Klepczyński rozegrał 66 minut - w jego miejsce wszedł Łukasz Hanzel.

27. kolejkę gier T-Mobile Ekstraklasy zamkęło spotkanie Górnika Łęczna i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Piotr Malinowski dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry został zastąpiony przez Franka Adu Kwame.

W lidze chińskiej Henyan Jianye podzieliło się punktami z Hangzhou Greentown (0:0). Mateusz Zachara rozegrał pierwsze trzy kwadranse, a na początku drugiej połowy w jego miejsce trener zespołu Henyan desygnował na plac gry Jinhao Bi.

Pełne spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski, niestety jego Borussia uległa na wyjeździe - 1:3 - Borussii Moenchengladbach.

W III lidze grupie łódzko-mazowieckiej Legia II Warszawa - prowadzone przez Jacka Magierę - zmierzyła się z WKS-em Wieluń, w którym występuje Paweł Baraniak. Ostatecznie po 90 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.