[Grali nasi] Występy Luísa, Szelągowskiego i Owczarka

Trzech piłkarzy wypożyczonych z Rakowa Częstochowa wystąpiło w meczach ligowych swoich zespołów. Miguel Luís i Daniel Szelągowski zagrali przeciwko Lechii Gdańsk, a Piotr Owczarek i jego Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonali rezerwy Lecha Poznań.

W ramach 30. kolejki Ekstraklasy Warta Poznań mierzyła się z Lechią Gdańsk. Wewnątrz meczu doszło do portugalskiego starcia. Wypożyczony z Rakowa Miguel Luís skonfrontował się ze swoim rodakiem - Flavio Paixao. Po meczu bardziej zadowolony był ten drugi, który zdobył dwie bramki. Luís przebywał na boisku do 83. minuty. Portugalczyka zastąpił Mikołaj Rakowski. Dla Miguela był to występ numer 10 w barwach Warty Poznań. Po przerwie w zespole Daniela Szulczka pojawił się Daniel Szelągowski. 19-latek zmienił Jaysona Papeau w 58. minucie. Spotkanie kończył z żółtą kartką. Z kolei Jordan Courtney-Perkins spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Podbeskidzie Bielsko-Biała w ostatnich minutach przegrało 0:1 w domowym starciu ze Stomilem Olsztyn. Mecz z ławki rezerwowych obejrzał Daniel Mikołajewski.

Dobry nastrój towarzyszył Piotrowi Owczarkowi. Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała z rezerwami Lecha Poznań po golach Damiana Jaronia i Jeana Sarimento. Wypożyczony z Rakowa Owczarek rozegrał 90 minut. Zwycięstwo nad Lechem II Poznań to ważny krok w kierunku utrzymania. Zespół Mateusza Dudka zajmuje 16. miejsce w tabeli eWinner 2. Ligi i do bezpiecznego miejsca traci sześć punktów.