Gratulacje od władz miasta z okazji stulecia Rakowa. Wiata przystankowa w kształcie bramki stanęła przy ul. Limanowskiego

W środowe przedpołudnie prezydent miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk wspólnie ze swoim zastępcą, Jarosławem Marszałkiem spotkali się z prezesem zarządu RKS Raków Częstochowa S.A., Wojciechem Cyganem oraz przewodniczącym rady nadzorczej klubu, Maciejem Kołodziejczykiem.

Z okazji stulecia klubu władze miasta przekazały okolicznościowy list gratulacyjny. Oddano też do użytku wiatę przystankową w kształcie bramki, która zlokalizowana jest przy stadionie. Budowa kolejnej planowana jest na okres po świętach wielkanocnych.

 

- Plac budowy na stadionie piłkarskim, plac budowy obok stadionu piłkarskiego, bo właśnie montujemy jedną z dwóch bramek, które tutaj właśnie przed stadionem będą zlokalizowane. To jest przystanek tramwajowy właśnie w kształcie bramki, po to żeby wszyscy ci, którzy przyjadą na mecz Rakowa już od momentu, kiedy wysiądą z autobusu, czy tramwaju poczuli się jak na boisku i aby weszli w klimat wspierania naszej drużyny piłkarskiej w Częstochowie. Trzymam kciuki za drużynę i za kibiców. Mam nadzieję, że okres pandemii szybko minie i będziemy mogli spotkać się wspólnie na kolejnych meczach piłki nożnej w Częstochowie - powiedział prezydent miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

 

 

 

- Mam nadzieję, że zachęci to kibiców, żeby na mecze przyjeżdżać tramwajem, bo to przyjemny środek komunikacji, a po za tym jest idealnie skomunikowany z naszym stadionem. Jak widać, są też takie naoczne przykłady, że ta współpraca może być szersza przy okazji stulecia. Pokazaliśmy panu prezydentowi, jak wygląda w chwili obecnej stan robót. Pan prezydent dopytywał dowódcę tych wszystkich zadań, jakie są plany na najbliższe dni. I przede wszystkim to podstawowe pytanie, czy zdążymy na 17 kwietnia na mecz z Lechem. Mam nadzieję, że te najbliższe dni dadzą nam odpowiedź - podkreślił prezes zarządu RKS Raków Częstochowa S.A., Wojciech Cygan.

 

Więcej w naszym materiale wideo.