Gryf Wejherowo - RKS Raków 2:1 (0:1)

Raków Częstochowa z Wejherowa wraca bez punktów. Tamtejszy Gryf wygrał z czerwono-niebieskimi 2:1. Jedyną bramkę dla częstochowian zdobył Tomasz Margol.

Trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian w składzie względem pojedynku z GKS-em Bełchatów. Pauzującego z powodu czterech żółtych kartek Rafała Figla zastąpił Jakub Łabojko. Z kolei Peter Mazan "wskoczył" w miejsce Filipa Kowalczyka.

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny grały bardzo ostrożnie, rzadko goszcząc pod bramką rywala. W 14. minucie jeden z naszych zawodników był faulowany na połowie gospodarzy. Do piłki podszedł Peter Mazan. Słowak dostrzegł niepilnowanego Tomasza Margola i zagrał do niego futbolówkę, a "Margi" precyzyjnym strzałem zdobył gola!

Kolejne fragmenty gry to przewaga czerwono-niebieskich, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Raków do przerwy mógł prowadzić jeszcze wyżej. Po kolejnym stałym fragmencie gry w dogodnej sytuacji znalazł się Tomas Petrasek, jednak czeski obrońca przeniósł futbolówkę nad bramką strzeżoną przez Wiesława Ferrę.

Po zmianie stron wejherowianie ruszyli z wielką determinacją do odrabiania strat. I ta sztuka naszym przeciwnikom udała się już w 48. minucie meczu, kiedy niepewną interwencję Kamila Czapli wykorzystał wprowadzony po przerwie Przemysław Czerwiński.

Mimo tego, że nasz zespół częściej utrzymywał się przy piłce, to nie mógł tego zamienić na kolejne bramki. Prawdziwe wejście smoka zaliczył Paweł Czychowski. Zaledwie kilkanaście sekund po pojawieniu się na boisku, właśnie ten zawodnik pomknął w stronę bramki RKS-u, tam kolejny raz pomylił się Czapla, a Czychowski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Trener Papszun próbował rotować składem. Na boisku pojawili się między innymi Czerkas i Karol Żmijewski, dla którego był to debiut w naszych barwach. Niestety częstochowianie nie zdołali doprowadzić do wyrównania i zaznali drugiej porażki tej wiosny.

Teraz przed naszymi piłkarzami mecz z Legionovią Legionowo. Ten pojedynek odbędzie się 18. marca o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Gryf Wejerowo - RKS Raków Częstochowa 2:1 (0:1)

0:1 - Tomasz Margol 14.
1:1 - Przemysław Czerwiński 48.
2:1 - Paweł Czychowski 78.