Gustav Berggren nowym zawodnikiem Rakowa!

Reprezentant Szwecji, Gustav Berggren na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 24-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nasz nowy zawodnik urodził się 7 września 1997 roku. Mierzy 187 centymetrów wzrostu. Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach GAIS Göteborg, z którego trafił do BK Häcken. Do seniorskiej drużyny na stałe dołączył w 2015 roku. W lipcu 2017 roku 24-latek powędrował na kilkumiesięczne wypożyczenie do Varbergs BoIS na zaplecze szwedzkiej ekstraklasy. Tam rozegrał 15 meczów. Następnie wrócił do BK Häcken, dla którego zanotował ponad 200 występów, zdobywając 12 bramek oraz dokładając 17 asyst. Na liście rozegranych meczów w barwach aktualnego lidera szwedzkiej ekstraklasy znajdują się mecze europejskich pucharów. Szwedzki pomocnik w swoim CV ma również debiut w seniorskiej reprezentacji Szwecji. 

 

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Wygląda na to, że Raków robi coś wielkiego i chcę być tego częścią. To był główny powód. Myślę, że rozwinę się tutaj jako człowiek i jako piłkarz. Naprawdę nie mogę się tego doczekać - mówi Gustav Berggren. 

 

- Gustav to zawodnik z dużym potencjałem, który był wyróżniającym się piłkarzem szwedzkiej ekstraklasy. Liczymy, że zwiększy rywalizację na pozycjach "sześć" i "osiem", pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów sportowych. Jego atutem jest gra do przodu i kreowanie akcji ofensywnych - komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

 

Gustav, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!

 

#BERGGREN2025