Gwarek lepszy od rezerw Rakowa

Raków II przegrał na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry 0:3, w meczu 6. kolejki IV ligi.

Częstochowianie wszystkie bramki stracili w pierwszej połowie. Wynik otworzył w 14. minucie Mateusz Śliwa. Kolejne gole dla naszych rywali zdobyli: Piotr Makowski (25 minuta) i Bartosz Polis (42 minuta). Dzięki temu zwycięstwu Gwarek awansował na pozycję lidera IV ligi pierwszej grupy śląskiej.

Z kolei Raków II nadal nie może odnieść zwycięstwa na ligowych boiskach. Podopieczni Dawida Krzętowskiego zajmują 17. miejsce w tabeli i wyprzedzają jedynie Ruch II Chorzów. Kolejnym rywalem czerwono-niebieskich będzie Sarmacja Będzin.

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Goście szybko zdobyli bramkę i mogli grać spokojniej. Na dodatek my źle reagowalismy na sytuację na boisku i straciliśmy kolejne dwa gole. Fragmentami nasza gra wyglądała całkiem nieźle, szkoda że nie udało nam się zdobyć bramki. Słabo zagraliśmy w obronie, daliśmy się kontrować i wynik mógł być wyższy. Cieszy na pewno pomoc chłopaków z pierwszej drużyny, bo podnoszą oni zdecydowanie jakość naszej gry i młodzież ma się od kogo uczyć. Musimy ciężko pracować by w końcu zacząć zdobywać punkty.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – RKS RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 3:0 (3:0)