Harmonogram meczów Akademii [2-4.10]

Dziesięć meczów ligowych rozegrają w ten weekend drużyny z naszej Akademii.

Czerwono-niebiescy zmagania rozpoczną w piątek. Na Limanowskiego o 16.30 zabrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu Akademia Raków - Ajaks Częstochowa. O godzinie 17.45 na boisko ponownie wybiegną przedstawiciele tych dwóch klubów. Z kolei na wyjeździe ze Sportową Częstochową zmierzy się ekipa U-11. 

 

W sobotę cztery spotkania zostaną rozegrane na naszym obiekcie. O godzinie 11 zmierzą się zespoły Akademii Raków U-17 i Ruchu Chorzów. Będzie to pojedynek w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka rozpoczynają rundę rewanżową. Na inaugurację rozgrywek zremisowali w Chorzowie z "Niebieskimi" 2:2. Nasz sobotni rywal zajmuje aktualnie 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 oczek. Z kolei Raków to wicelider, a do prowadzącego Górnika traci zaledwie oczko. 

Następnie niepokonany zespół U-16 zmierzy się z GKS-em Tychy. Kolejne dwa spotkanie to konfrontacje U-14 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, i ekipy U-13 z AP Team Gliwice. 

 

Na wyjeździe o punkty powalczy nasza druga drużyna zmagająca się w CLJ. Zespół U-15 we Wrocławiu zagra z FC Academy. W pierwszym starciu obu drużyn górą byli czerwono-niebiescy, którzy pokonali rywali 4:0. Raków aktualnie jest liderem w "Grupie C RJ" i ma w swoim dorobku 17 punktów. Drugie Zagłębie Lubin ma 16, ale ta drużyna rozegrała jedno spotkanie mniej. 

 

Niedziela przyniesie nam dwa spotkania. Oba zostaną rozegrane na stadionie przy ulicy Limanowskiego. O godzinie 15 ekipa U-19 zmierzy się z Zaborzem Zabrze, a o 17.30 U-12 zagra z RKP Rybnik.