#HejHo! | Cenny sprawdzian. PSV - Raków 4:2

Raków Częstochowa przegrał 2:4 z PSV Eindhoven w pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Holandii. Bramki dla Medalików zdobyli Gustav Berggren oraz Ivi López.

Pierwszy kwadrans sobotniego sparingu miał wyrównany charakter, a żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej. Pierwszą miał zespół PSV w 29. minucie, ale Fodé Fofana trafił w słupek. Chwilę później mocnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Ivi Lopez. Próbę Hiszpana wybronił jednak bramkarz gospodarzy, Walter Benítez. W 33. minucie argentyński golkiper musiał już wyjmować piłkę z siatki, po tym jak w sytuacji sam na sam górą okazał się Gustav Berggren. Holendrzy zdołali szybko odpowiedzieć. Najpierw do naszej siatki mocnym strzałem z kilkunastu metrów posłał piłkę Simon Colyn. Chwilę później prowadzenie gospodarzom dał Noni Madueke, popisując się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę. Zespół trenera Marka Papszuna wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Iviego Lopeza, który trafił z rzutu karnego. 

 

W przerwie trener Holendrów, Ruud van Nistelrooy wymienił niemal całą jedenastkę. Jego zespół jako pierwszy spróbował wyjść na prowadzenie, kiedy z dystansu mocno uderzał André Ramalho, ale Vladan Kovačević pewnie obronił strzał Brazylijczyka. Drużyna Medalików również chciała strzelić kolejnego gola. Najpierw po świetnym rajdzie Wiktora Długosza uderzał Giannis Papanikolaou. Chwilę później w polu karnym znalazł się Ivi. W obu przypadkach strzały minęły bramkę PSV. W 71. minucie groźną akcję przeprowadził Mateusz Wdowiak, który po interwencji obrońcy PSV upadł w polu karnym. Mimo protestów naszej drużyny, sędzia nie podyktował rzutu karnego. Chwilę później akcję gospodarzy na bramkę zamienił Yorbe Vertessen. Holendrzy poszli za ciosem i w 80. minucie podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Sávio, zamykając wynik meczu, który był wartościową lekcją dla naszej drużyny.

 

Drużyna Medalików rozegra jeszcze dwa mecze sparingowe. W środę zmierzymy się z Anderlechtem Bruksela, natomiast w sobotę na zakończenie zgrupowania z Fortuną Sittard.

 

PSV Eindhoven - Raków Częstochowa 4:2 (2:2)

Bramki: Colyn 38', Madueke 40', Vertessen 72', Sávio 80' - Berggren 33', Ivi 44' 

 

I połowa:

Raków: Kovačević - Arsenić, Petrášek, Svarnas, Tudor, Lederman, Berggren, Kun, Kochergin, López, Piasecki

PSV: Benitez - Teze, Obispo, Madueke, van den Heuvel, Ferreira dos Santos, Colyn, El Ghazi, Veerman, Fofana, Seelt

 

II połowa: 

Raków: Kovačević - Rundić, Petrášek (71. Niewulis), Svarnas (71. Racovițan), Tudor (60. Długosz), Papanikolaou, Berggren (60. Lederman), Kun (60. Sorescu), Wdowiak, López (71. Szelągowski), Piasecki (60. Musiolik)

PSV: Benitez - Ramalho, Nassoh, Til, van de Blaak, Max, Vertessen, Sávio, van Duiven, Vos, Doudah

 

#HejHo!