#HejHo! | Ostatnie holenderskie szlify. W piątek zagramy z RKC Waalwijk

W ostatnim sparingu rozgrywanym w krajach Beneluksu podopieczni Marka Papszuna zagrają z RKC Waalwijk. Rywale Medalików to dziesiąta drużyna Eredivisie.

W wyniku braku zapewnienia odpowiedniego boiska i wycofania się z gry przez Fortunę Sittard, mecz zaplanowany na 17 grudnia nie dojdzie do skutku. Sztab szkoleniowy Medalików błyskawicznie znalazł jednak nowego sparingpartnera. Dzień wcześniej o godzinie 13:30 zagramy z RKC Waalwijk - obecnie 10. zespołem Eredivisie. 

 

Historia RKC Waalwijk

 

Stowarzyszenie Rzymsko-Katolickie było ważną organizacją działającą w wojennej rzeczywistości miasta Waalwijk. W wyniku działań Rooms Katholieke Combinatie 26 sierpnia 1940 trzy miejscowe kluby - Hercules, WVB i HEC - połączyły się w jeden znany dziś jako RKC Waalwijk. 

 

Do 1953 zespół grał jedynie na szczeblu amatorskim. Do profesjonalizacji doszło po tym okresie. Z biegiem lat RKC powoli udało się awansować na szczyt amatorskiej piłki nożnej. Klub stopniowo zbierał doświadczenie i w sezonie 1984/1985 dołączył do zawodowego futbolu. W ten sposób drużyna znalazła się w Eerste Divisie, gdzie od razu dostała się do fazy play-off. Tam jednak lepsi okazali się piłkarze NEC Nijmegen, De Graafschap i ADO Den Haag.

 

W swojej historii RKC Waalwijk dwukrotnie wygrywali Eerste Divisie, czyli drugi poziom rozgrywkowy w Holandii. Dziś zespół z Brabancji Północnej zajmuje 10. miejsce Eredivisie. Podopieczni trenera Josepha Oostinga tracą 17. punktów do liderującego Feyenoordu Rotterdam. Rundę jesienną zakończyli bolesną porażką 1:6 z NEC Nijmegen.

 

W składzie RKC Waalwijk nie brakuje interesujących zawodników. Takim z pewnością JEST Zakaria Bakkali. Dwukrotny reprezentant Belgii ma W CV takie kluby jak Valencia CF oraz dobrze znane Medalikom RSC Anderlecht i PSV Eindhoven.

 

Za młody talent uważany jest Julen Lobete. 22-letni Hiszpan zbiera doświadczenie w RKC Waalwijk, do którego jest wypożyczony z Celty Vigo. Innym piłkarzem przybywającym w Brabancji Północnej na zasadzie wypożyczenia jest 19-letni napastnik londyńskiego Arsenalu - Mika Biereth.

 

Jospeh Oosting ma do dyspozycji także doświadczonych piłkarzy, ogranych na poziomie Eredivisie takich jak Shwan Adewoye, Hans Mulder czy Pelle Clement. Nie ulega wątpliwościom, że mecz towarzyski z RKC Waalwijk będzie cenną lekcją i dobrym podsumowaniem niderlandzkiego obozu Medalików, dla których będzie to trzeci mecz sparingowy. 

 

Pierwszy gwizdek piątkowego meczu w Waalwijk o 13:30. W związku z ograniczeniami infrastrukturalnymi nie będzie prowadzona transmisja telewizyjna. Informacje o najważniejszych boiskowych wydarzeniach będziemy przekazywać na bieżąco w mediach społecznościowych klubu.

 

#HejHo!