#HejHo! | Remis na pożegnanie z Holandią. RKC Waalwijk - Raków 2:2

Raków Częstochowa zremisował 2:2 z RKC Waalwijk w ostatnim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Holandii. Bramki dla Medalików zdobyli Fabian Piasecki oraz Sebastian Musiolik.

Początek piątkowego sparingu miał wyrównany charakter. Pierwsi okazję do zdobycia bramki stworzyli gospodarze, kiedy Yassin Oukili wyszedł sam na sam z Kacprem Trelowskim, ale nasz bramkarz dobrze wyczuł intencje strzelca i pewnie interweniował. Oukili zagroził nam również w 32. minucie, decydując się na mocne uderzenie z dystansu. Ponownie na posterunku znalazł się Trelowski. Chwilę później odpowiedział Giannis Papanikolaou, który posłał uderzenie z około 20 metrów. Piłka minęła minimalnie światło bramki. Mimo kilku prób obu zespołów, w pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy.

Ta przyszła już na początku drugiej części spotkania, kiedy w 52. minucie wynik meczu otworzył Fabian Piasecki, który świetnie odnalazł się w polu karnym RKC Waalwijk i pokonał Ethienne'a Vaessena. Kilka minut później Holendrzy wyprowadzili bardzo groźną akcję, a oko w oko z Jakubem Rajczykowskim stanął Iliass Bel Hassani. Z sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł młody bramkarz Medalików. Trener Marek Papszun w drugiej odsłonie gry dał szansę występu Olivierowi Sukiennickiemu, Tobiaszowi Kubikowi oraz Oliwerowi Długoszowi z Akademii Rakowa. Na nieco ponad 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gospodarze doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Florian Jozefzoon. Holendrzy poszli za ciosem i po bramce Roya Kuijpersa objęli prowadzenie. Ekipa Medalików szybko zdołała wyrównać. W 78. minucie dobre dośrodkowanie Kubika na bramkę zamienił Sebastian Musiolik. Kilka minut później swojej szansy poszukał Olivier Sukiennicki, ale jego dwie próby zatrzymał bramkarz gospodarzy, a mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Starcie z RKC Waalwijk był trzecim i zarazem ostatnim meczem sparingowym na zgrupowaniu w Holandii.

RKC Waalwijk - Raków Częstochowa 2:2 (0:0)

Bramki: Jozefzoon 69', Kuijpers 75' - Piasecki 52', Musiolik 78'

I połowa:

Raków: Trelowski - Racovițan, Niewulis, Rundić, Sorescu, Papanikolaou, Berggren, Kun, Wdowiak, Ivi, Piasecki

RKC Waalwijk: Vaessen - Lelieveld, Adewoye, Lutonda, Anita, Vroegh, Clement, Nieuwpoort, Z. Bakkali, van den Buijs, Oukili

II połowa:

Raków: Rajczykowski - Rundić (62. Svarnas), Niewulis, Racovițan, Tudor, Berggren (68. O. Długosz), Lederman, Długosz (62. Kubik), Ivi (62. Szelągowski), Wdowiak (62. Sukiennicki), Piasecki (62. Musiolik)

RKC Waalwijk: Vaessen - Wouters, Mulder, Kuijpers, Gaari, Augustijns, Jozefzoon, Bakari, Bel Hassani, Felida, Clement