#HejHo! | Wartościowy sprawdzian. Anderlecht - Raków 1:1

W drugim sparingu rozegranym podczas niderlandzkiego obozu Medaliki zremisowały z belgijskim RSC Anderlecht. W ostatniej akcji meczu wyrównał Sebastian Musiolik.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 13. minucie. Ivi Lopez uderzył zza pola karnego, a piłka ostemplowała słupek bramki strzeżonej przez Hendrika Van Crombrugge'a. To Belgowie otworzyli wynik spotkania. Lior Refaelov wykorzystał podanie Francisa Amuzu i 17. minucie pokonał Vladana Kovačevicia. 

 

Medaliki tworzyły kolejne sytuacje. Groźnie atakował Fran Tudor, błąd rywali chciał wykorzystać Fabian Piasecki, ale po jego uderzeniu piłka minęła słupek. W 36. minucie Majeed Ashimeru oddał kąśliwy strzał na bramkę Kovačevicia. Na tę akcję odpowiedział Fran Tudor, ale Mateusz Wdowiak przeniósł piłkę nad bramką Belgów. Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania był Gustav Berggren, ale pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy.

 

Ben Lederman, który zastąpił Szweda w drugiej połowie, mocnym akcentem zameldował się na boisku. Chwilę po wznowieniu gry silnym strzałem sprawdził czujność golkipera RSC Anderlechtu. W 65. minucie Fran Tudor wychodził sam na sam z bramkarzem, ale Chorwat został powalony przez Noaha Sadikiego. Zrzutu wolnego mocno uderzał Ivi Lopeza, ale jego strzał obronił Bart Verbruggen. 

 

W 73. minucie Fabian Piasecki chciał zaskoczyć Barta Verbruggena strzałem ze środkowej części boiska, ale piłka minęła bramkę Belgów. W ostatniej akcji spotkania wyrównał Sebastian Musiolik, który najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali.

 

Środowy mecz z 34-krotnym mistrzem Belgii był drugim sprawdzianem podczas pierwszego obozu przygotowawczego przed rundą wiosenną. Medaliki na zakończenie holenderskiego zgrupowania w sobotę, 17 grudnia zagrają z Fortuną Sittard.

 

RSC Anderlecht - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: 17' Refaelov - 90+2' Musiolik

 

Raków: Kovačević - Arsenić (88' Niewulis), Petrasek (68' Długosz), Svarnas (76' Rundić), Tudor (88'Racovițan) , Papanikolaou (76' Berggren), Berggren (46' Lederman), Kun (76' Sorescu), Kochergin (34' Wdowiak), Ivi, Piasecki (76' Musiolik)

Anderlecht:  Van Crombrugge, Murillo, Hoedt, Debast, Butera (22' Sadiki), Diawara, Ashimeru, Refaelov (60' Nilson), Verschaeren, Stroeykens, Amuzu.

#HejHo!