Hit kolejki na remis! Raków - Legia 1:1

Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Legią Warszawa w meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W pierwszych 30 minutach meczu Czerwono-Niebiescy kilkukrotnie zmusili do interwencji bramkarza Legii. Dwukrotnie celnie z dystansu uderzył Ivi Lopez, ale za każdym razem Cezary Miszta skutecznie piąstkował piłkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy do głosu doszli zawodnicy Legii. Dośrodkowanie z lewej strony wykończył Paweł Wszołek i na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gości.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla naszej drużyny, Czerwono-Niebiescy zdobyli bramkę w 71. minucie za sprawą Iviego Lopeza, który pewnie egzekwował rzut karny. W 83. minucie po faulu na Pawle Wszołku drugą żółtą kartkę obejrzał Giannis Papanikolaou i do końca spotkania częstochowianie grali w osłabieniu.

Przed nami przerwa na zgrupowania reprezentacji. Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie Warta Poznań, a mecz odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia na wyjeździe.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki: Ivi (k) 71'Wszołek 45'

Raków: Kovačević - Niewulis (60. Gwilia), Tudor, Petrasek, Lederman, Papanikolaou, Sorescu, Kun, Wdowiak (84. Rundić), Ivi, Gutkovskis (81. Szkuryn)

Legia: Miszta - Wieteska, Ribeiro (57. Jędrzejczyk), Johansson, Wszołek, Celhaka, Josue, Rose, Rosołek (87. Verbić), Ślisz, Pekhart (27. Lopes)

Żółte kartki: Papanikolaou, Lederman - Rosołek, Wieteska, Lopes

Czerwona kartka: Papanikolaou (za dwie żółte)