Hit kolejki w Szczecinie dla Rakowa! Pogoń - Raków 0:2

Raków Częstochowa wygrał 2:0 z wyjazdowym meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin! Pięknymi bramkami dla Medalików popisali się Vladyslav Kochergin oraz Jean Carlos.

Na niedzielny hit kolejki w Szczecinie trener Marek Papszun zdecydował się na kilka zmian. Do składu po urazie wrócił Zoran Arsenić. Z kolei Fran Tudor zajął miejsce Patryka Kuna, który odczuwał skutki meczu pucharowego i dziś odpoczywał, by nie ryzykować pogłębienia urazu. Od pierwszego gwizdka Szymona Marciniaka mecz toczył się w szybkim tempie, a najwięcej walki obserwowaliśmy w środkowej części boiska. Na pierwsze strzały obu drużyn musieliśmy czekać kilkanaście minut. Po stronie Pogoni próbował Kamil Grosicki, a w odpowiedzi swojej szansy poszukał Ben Lederman. W obu przypadkach piłka poleciała obok bramki. Zarówno Raków, jak i Pogoń szukały swoich okazji w grze pozycyjnej oraz kontratakach, ale formacje obronne obu drużyn nie dawały się zaskoczyć. Aż do 39. minuty, kiedy kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Vladyslav Kochergin, który otworzył wynik spotkania. Przy wyniku 1:0 oraz w słoneczno-śnieżnej aurze zespoły schodziły na przerwę.

Na początku drugiej połowy w dobrej sytuacji znalazł się Marcel Wędrychowski, ale tuż przed strzałem jego akcję zablokował dobrze wracający do obrony Jean Carlos. Chwilę później bardzo groźnie uderzał Pontus Almqvist, ale fantastyczną interwencję zanotował Vladan Kovačević. Raków na ataki Pogoni odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Przepięknym strzałem zza pola karnego popisał się Jean Carlos, nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Po trafieniu byłego zawodnika Portowców, Pogoń ruszyła do ataku w poszukiwaniu odrabiania strat. To prawie udało się w 78. minucie, ale najpierw strzał Almqvista wybronił "Kova", a chwilę później dobitkę Dąbrowskiego zablokował Svarnas. Pogoń do ostatniego gwizdka walczyła o trafienie, ale świetnie broniący zawodnicy Medalików zachowali pełną koncentrację do ostatniej sekundy i odnieśli trzecie w tym sezonie zwycięstwo nad Pogonią Szczecin!

W kolejnym ligowym spotkaniu Medaliki przy Limanowskiego 83 zagrają ze Śląskiem Wrocław. Bilety na piątkowy mecz można nabyć online TUTAJ, a także stacjonarnie w Raków FanStore przy Limanowskiego 83 oraz w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej. Sprzedaż biletów na trybunę B  prowadzona jest również w sklepie MEDALIK przy alei Kościuszki 18/20 oraz przy Limanowskiego 83.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: Kochergin 39', Jean Carlos 53'

Raków: Kovačević - Svarnas (80. Petrášek), Arsenić, Rundić, Papanikolaou, Lederman (71. Cebula), Carlos, Tudor, Kochergin (63. Berggren), Ivi (46. Wdowiak), Gutkovskis (71. Musiolik)

Pogoń: Stipica - Wahlqvist, Triantafyllopoulos, Zech, Koutris (68. Borges), Wędrychowski (68. Przyborek), Dąbrowski, Kurzawa (58. Bichakhchyan), Zahović (58. Kowalczyk), Grosicki, Almqvist (86. Gorgon)

Żółte kartki: Kostas - Gutkovskis, Papanikolaou