Huta Liberty Częstochowa sponsorem Rakowa!

Z wielką radością informujemy, że Huta Liberty Częstochowa została nowym platynowym sponsorem Rakowa! - To powrót do korzeni - mówi prezes klubu, Adam Krawczak.

Huta od zawsze wspierała Raków - zarówno dzielnicę, w której mieszkali pracownicy Huty, jak i klub, który był sztandarowym symbolem ich sportowych aspiracji.

 

Huta od zawsze była mecenasem sportu w Częstochowie. Pierwsze boisko, na którym swoje mecze rozgrywał Raków (wtedy jeszcze pod nazwą Racovia) powstało dzięki dyrekcji kombinatu - przy ulicy Limanowskiego i Syrokomli. Huta Częstochowa udostępniła obiekt klubowi w zamian za opiekę nad nim. 

 

Wielu zawodników łączyło grę z pracą w kombinacie metalurgicznym, a pracownicy Huty od zawsze wspierali zespół "Medalików". Tak było, chociażby na historycznym Pucharze Polski w 1967 roku. "Wśród kibiców zgromadzonych na stadionie w Kielcach Raków wspierali pracownicy huty i górnicy rud metali, których historia trwale połączyła z częstochowskim klubem" - donosiła ówczesna prasa.

 

Liberty Częstochowa od 28 maja 2021 roku jest właścicielem Huty, która na stałe wpisała się w historię Częstochowy. Huta jest przedsiębiorstwem z tradycjami, które przez lata było największą firmą i pracodawcą w mieście oraz regionie, odgrywając wielką rolę w życiu społecznym, gospodarczym i rozwoju Częstochowy. Przez ponad 125 lat swojego istnienia częstochowska huta wyprodukowała łącznie około 46 milionów ton stali. Podstawowym produktem Huty są blachy grube GREENSTEEL dla przemysłu maszynowego, stoczniowego, budownictwa, górnictwa i energetyki sprzedawane w Polsce i na eksport. 

 

 

-  Jest mi niezmiernie miło przywitać w gronie naszych kluczowych sponsorów na nowy sezon Hutę Liberty Częstochowa. Raków i Hutę łączy długoletnia historia, dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że ponownie dziś stajemy ramię w ramię, by dalej rozwijać nasz klub. W ostatnich latach poczyniliśmy duże postępy i rośniemy w siłę, dzięki czemu przyciągamy tak znakomitych partnerów. Dziękujemy władzom Liberty Częstochowa za wiarę w nasz klub i chęć współpracy. Jestem pewien, że to tylko początek naszej długoletniej współpracy, która przyniesie wiele radości i powodów do dumy częstochowskiej społeczności - komentuje podpisanie umowy prezes klubu, Adam Krawczak.

 

- Ten powrót do korzeni to jest duża sprawa dla klubu. Niedawno kończyliśmy sto lat. Przed nami kolejne długie lata, mam nadzieję sukcesów. Chcemy budować jak największą społeczność wokół Rakowa. Cieszę się, że w tej społeczności pojawiają się wątki historyczne i powrót do Huty. Myślę, że dla wielu pracowników Huty i ludzi, którzy są z nią  związani to też  fajna okoliczność, że po wielu latach Huta z Rakowem wraca do współpracy - powiedział Wojciech Cygan, Przewodniczący Rady Nadzorczej. 

 

- Kiedy pierwszy raz tutaj przybyłem, klub świętował stulecie. Już wtedy wiedziałem, że mamy wspólną przyszłość. Raków to Huta, a Huta to Raków. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wróciliśmy do współpracy z klubem. Prezes Adam Krawczak obiecał mi, że w przyszłym sezonie będziemy gościć drużynę Barcelony w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a ja obiecałem to swojemu szefowi - mówił na konferencji prasowej Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektor generalny Liberty Częstochowa. 

 

Umowa została zawarta na sezon 2022/2023. W ramach umowy logotyp Liberty Częstochowa pojawi się na lewym rękawku koszulki meczowej pierwszego zespołu. 

 

Więcej o działalności Huty Liberty znajdziecie na stronie internetowej: TUTAJ.

 

Witamy ponownie w jednej drużynie!