I warsztaty szkoleniowe dla trenerów Klubów Filialnych

W piątek, 24 listopada odbyły się I warsztaty szkoleniowe dla trenerów Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa. Gospodarzem szkolenia była Fortuna Głogówek, która dołączyła do grona naszych partnerów w październiku tego roku.

Do Głogówka przybyło około sześćdziesięciu trenerów z klubów partnerskich Rakowa Częstochowa i nie tylko. Szkolenie, które miało miejsce w Centrum Kultury w Głogówku, rozpoczęło się przywitaniem wszystkich gości przez dyrektora Akademii Raków – Dariusza Grzegrzółkę. W dalszej kolejności odbyła się część teoretyczna szkolenia, podczas której trener główny Akademii, Marcin Salamon, przedstawił zasady modelu gry w Akademii na przykładzie jednej z drużyn. Następnym punktem szkolenia była praca własna trenerów, którzy mieli przygotować środki treningowe według wskazań przedstawionych w części teoretycznej. Trenerzy mieli możliwość uzyskania informacji zwrotnej oraz pewnych wskazówek do stworzonych środków treningowych.

 

Po zakończeniu zajęć teoretycznych warsztaty przeniosły się na boisko Fortuny Głogówek, gdzie odbyła się część praktyczna szkolenia. Jednostkę treningową na młodzikach Fortuny, przy pomocy jej trenerów, poprowadził trener naszej Akademii – Paweł Nocuń.

 

W tym roku przyjęliśmy takie rozwiązanie, aby warsztaty przeprowadzać na wyjeździe, w różnych częściach Polski. Tym razem spotkaliśmy się w województwie opolskim, w Głogówku, aby przybliżyć naszą myśl szkoleniową trenerom z tego województwa. Cieszymy się, że mimo sporej odległości, do Głogówka przyjechali również trenerzy z naszego regionu, co świadczy o ich chęci ciągłego rozwoju. Myślę, że formuła warsztatów, jaką przyjęliśmy w tym sezonie, została dobrze przyjęta, a następne będą się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem. Chcieliśmy podziękować gospodarzom tego wydarzenia, którzy przyjęli nas oraz przybyłych gości w fantastyczny sposób – komentuje Szef Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa – Jacek Ciekot. 

 

Fortuna Głogówek to klub o bogatej tradycji sięgającej 1945 roku, a od kilku lat mocno włączył się w rozwój piłki młodzieżowej w tym regionie. Widać w ludziach zarządzających tym klubem ogromną pasję i chęć do tego, aby stworzyć wspaniały projekt dający możliwość rozwoju dla dzieci i młodzieży z Głogówka. Mam nadzieję, że nasza współpraca w postaci takich szkoleń oraz stażów wpłynie na rozwój trenerów, a co za tym idzie podniesienie jakości szkolenia w tym klubie – podsumowuje Jacek Ciekot.

 

Obecnie w Projekcie Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa uczestniczy niespełna 50 klubów. Pełną galerię zdjęć z piątkowego wydarzenia możecie zobaczyć TUTAJ.

 

 

 

 

 

Fot. Lucjan Wójcik