Igor Sapała: Ciężka praca na treningach przynosi efekty

W 7. kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:1. O tym jak ten mecz wyglądał z perspektywy boiska, porozmawialiśmy z Igorem Sapałą.

Wygraliśmy z Górnikiem Zabrze, pomimo korekt w składzie dokonanych przez trenera Marka Papszuna.

- Dysponujemy bardzo mocną kadrą, wszyscy zawodnicy prezentują wysoki poziom. Ciężko pracujemy na treningach, dlatego, kiedy ktoś pojawia się na boisku, to chce wykorzystać swoją szansę za wszelką cenę.

 

Gospodarze wyszli ofensywnie nastawieni na boisko i już od pierwszej minuty ruszyli do ataków.

- Górnik dobrze rozpoczął ten pojedynek, strzelili nam bramkę na samym początku, ale nie załamaliśmy się przez to i dalej realizowaliśmy przedmeczowe założenia. Zaczęliśmy wychodzić spod pressingu przeciwnika i skutecznie przejmować inicjatywę.

 

Ostatecznie Górnicy nie zdołali rozwinąć skrzydeł i zanotowali trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.

- Gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala. My nie pozwoliliśmy Górnikowi na wiele, po trzeciej bramce uspokoiliśmy grę i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Rywale na swoje nieszczęście nie potrafili przedrzeć się przez naszą obronę i dlatego to my wywozimy stąd 3 punkty.

 

W następnej kolejce zagramy z jedną ze słabszych drużyn w lidze, Stalą Mielec.

- Mamy trochę więcej czasu by dobrze się przygotować do tego meczu. Skupiamy się na tym, by dobrze przepracować treningi. Jeżeli do każdego spotkania będziemy podchodzić tak jak do tego z Górnikiem, kiedy konsekwentnie realizujemy założenia trenera, to na pewno będziemy w stanie wygrać z każdym w tej lidze.