II Memoriał im. Zbigniewa Dobosza

Tuż przed świętami bożonarodzeniowymi odbędzie się drugi memoriał poświęcony pamięci Zbigniewa Dobosza. Do organizacji turnieju, w ramach współpracy z UKS Raków, włączył się nasz klub. W programie przewidziano m.in. mecz pokazowy z udziałem wychowanków legendarnego trenera Rakowa.

Zbigniew Dobosz zmarł we wrześniu 2014 roku w wieku 69 lat. Rok później został zorganizowany pierwszy memoriał poświęcony jego pamięci, w którym udział wzięły drużyny „dziesięciolatków". Wówczas, bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Akademii Raków, którzy triumfowali w turnieju z kompletem zwycięstw.

Druga edycja memoriału odbędzie się 21. grudnia (środa) w Hali Polonia. Do rywalizacji stanie sześć drużyn. Tym razem organizatorzy zaprosili do udziału w turnieju zespoły złożone z zawodników urodzonych w 2003 r. Obok Rakowa, obecność potwierdzili: współorganizator memoriału UKS Raków, a także: Orlik Blachownia, UKS Myszków, Zieloni Żarki i Victoria Częstochowa.

Głównym celem turnieju jest uczczenie pamięci trenera Dobosza, dlatego nie będzie prowadzona klasyfikacja końcowa.

W programie memoriału organizatorzy przewidzieli także mecz pokazowy z udziałem wychowanków Dobosza. W poprzedniej edycji w jednej drużynie zagrali m.in. Jacek Magiera, Maciej Gajos, Mateusz Zachara, Mariusz Przybylski, Artur Lenartowski, czy Piotr Bański.

Początek zmagań zaplanowano na godz. 9.