II warsztaty szkoleniowe dla trenerów Klubów Filialnych

W piątek, 1 marca odbyły się I warsztaty szkoleniowe dla trenerów Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa. Gospodarzem tego wydarzenia była Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko.

W warsztatach uczestniczyło kilkudziesięciu trenerów z klubów filialnych Rakowa Częstochowa i nie tylko. Szkolenie odbyło się w Radomsku, w Hotelu TED oraz na terenie Radomszczańskiej Areny Futbolu. Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości przez dyrektora Akademii Raków, Dariusza Grzegrzółkę. Następnie część teoretyczną szkolenia przeprowadził trener mentalny Akademii, Mariusz Mielnicki. Zawarte w tej części zagadnienia pozwoliły płynnie przejść do kolejnego etapu warsztatów, w którym trenerzy mieli możliwość zaprezentować przygotowane wcześniej środki treningowe oraz pomysły, jak je rozwinąć. Po zakończeniu zajęć teoretycznych trenerzy przenieśli się na boisko, gdzie zajęcia praktyczne na grupie zawodników RAP-u Radomsko przeprowadził pierwszy trener Rakowa U-13, Przemysław Kamiński. 

 

 

 

– Cieszę się, że możemy się spotykać w ramach Projektu Klubów Filialnych nie tylko przy ul. Limanowskiego, ale również w innych ośrodkach. Pragniemy pielęgnować ideę współpracy i jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie nawzajem. Takie szkolenia podnoszą wartości i umiejętności szkoleniowe trenerów – nie ukrywa zadowolenia koordynator RAP Radomsko, Krzysztof Kowalski.

 

 

– Jak widać po liczbie przybyłych trenerów, nasze szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Bardzo nas to cieszy i motywuje do dalszego rozwijania tego projektu. Mimo wielu takich eventów, staramy się, by treści przekazywane trenerom wciąż były atrakcyjne, ciekawe i podążąły za najnowszymi trendami. Mam nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom każdy trener wyniesie coś dla siebie i udoskonali swój warsztat. Dziękujemy również Akademii RAP Radomsko za ciepłe przyjęcie i współudział w organizacji tego wydarzenia – podsumowuje Szef Projektu Klubów Filialnych, Jacek Ciekot.