Ilja Szkuryn nowym zawodnikiem Rakowa!

22-letni białoruski napastnik, Ilja Szkuryn dołącza do Czerwono-Niebieskich na zasadzie wypożyczenia z CSKA Moskwa do końca 2022 roku z możliwością wykupu.

Nowy nabytek Rakowa urodził się 17 sierpnia 1999 roku w miejscowości Witebsk. Mierzy 188 centrymetrów wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w lokalnym klubie FK Witebsk. Tam stawiał też pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Kolejnym przystankiem w karierze młodego napastnika był Eniergietyk-BDU, do którego dołączył w styczniu 2019 roku. W klubie z Mińska na poziomie białoruskiej ekstraklasy wystąpił w 26 meczach, zdobywając 19 bramek. Tym samym zostając królem strzelców krajowych rozgrywek. Szkuryn 8 stycznia 2020 roku trafił do mistrza Białorusi - Dynama Brześć, jednak dzień później został sprzedany do CSKA Moskwa. W rosyjskim zespole zanotował łącznie 19 występów i 3 bramki. Ostatnie pół roku 22-latek spędził natomiast w drużynie Dynama Kijów. W ekipie ze stolicy Ukrainy wystąpił w 11 spotkaniach, w tym dwukrotnie w Lidze Mistrzów. Nowy napastnik Czerwono-Niebieskich w swoim CV ma także 6 występów w reprezentacji Białorusi U-21, dla której strzelił 1 gola. 

 

- Dołączam do klubu z nadzieją, że będę umiał pomóc drużynie. Chciałbym zdobywać tak wiele goli, jak to tylko możliwe - powiedział po podpisaniu umowy Ilja Szkuryn.

 

- Mimo młodego wieku Ilja jest już doświadczonym zawodnikiem. Dużymi atutami ułatwiającymi mu adaptację w naszej drużynie będą skuteczność w wykańczaniu sytuacji i dobre warunki fizyczne. Nad pozyskaniem tego zawodnika pracowaliśmy przez kilka ostatnich tygodni i cieszymy się, że udało się dopiąć wszystkie formalności – mówi dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

 

Ilja, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!