Inauguracja piłkarskiej wiosny na Limanowskiego!

Wyjątkowo długo czekali kibice Rakowa na występ czerwono-niebieskich przed własną publicznością w 2018 roku. Inauguracja piłkarskiej wiosny na Limanowskiego nastąpi w Wielką Sobotę o godzinie 12. Rywalem częstochowian będą Wigry Suwałki. 

Oczekiwanie

W tym roku Raków rozegrał zaledwie jedno spotkanie o punkty. W Katowicach RKS musiał przełknąć gorycz porażki z GKS-em (1:2). Kolejne mecze z Odrą Opole i Zagłębiem Sosnowiec zostały przełożone. Dlatego można powiedzieć, że prawdziwe granie dla podopiecznych trenera Marka Papszuna dopiero się zaczyna. Konfrontacja z Wigrami to początek maratonu. Raków w dwa tygodnie rozegra pięć spotkań. 

Przygotowania

Nasi zawodnicy w obecnym tygodniu przygotowywali się do meczu z Wigrami na własnym obiekcie. Pogoda umożliwiła trenowanie na nawierzchni naturalnej. W poprzednich tygodniach częstochowianie musieli ćwiczyć między innymi na boisku w Lelowie. W sobotniej konfrontacji na pewno w naszych szeregach zabraknie kontuzjowanych: Mateusza Lisa, Tomasa Petraska i Lukasa Duriski. Ten ostatni już dołączył do treningów z pierwszą drużyna, jednak musi jeszcze upłynąć trochę czasu zanim Słowak będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu. 

Rywale

- Mamy pomysł na Raków, każdy wie, co ma robić na boisku. Przede wszystkim nie możemy w tak prosty sposób tracić bramek, jak w Legnicy. Koncentracja od początku do końca jest metodą na szybki powrót na ścieżkę zwycięstw - powiedział dla portalu suwalki24.pl trener Wigier Artur Skowronek. Nasz przeciwnik ostatnio przegrał z Miedzią (0:2), jednak wcześniej legitymował się serią dziewięciu meczów bez porażki. 

W rundzie jesiennej

Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem Rakowa 3:0. Najpierw po wrzucie z autu piłkę przedłużył Andrzej Niewulis, a następnie uderzył Hubert Tomalski i otworzył wynik spotkania. Następnie w polu karnym faulowany był Lukas Duriska, a jedenastkę wykorzystał Adam Czerkas. Trzeci gol to ponownie akcja Słowaka i dośrodkowanie w pole karne, gdzie "Czerki" uderzeniem głową ustalił wynik meczu. 

Dopingujmy Raków!

W ubiegłym roku w Wielką Sobotę Raków Częstochowa mierzył się z Puszczą Niepołomice. Czerwono-niebiescy wygrali "rzutem na taśmę" 2:1 po trafieniach Czerkasa i Tomasza Margola (w ostatniej akcji pojedynku). Było to bardzo istotne spotkanie dla układu tabeli 2. ligi. Podczas tego meczu kibice Rakowa głośno wspierali swój zespół. Jutro doping ponownie będzie potrzebny naszym zawodnikom, którym przy głośnym wsparciu gra się znacznie lepiej. Dlatego nie oszczędzajmy gardeł. Gramy razem i jak głosi nasze hasło: Walczymy o więcej!

RKS Raków Częstochowa - Wigry Suwałki
31 marca, sobota godzina 12.00
Miejski Stadion Piłkarski "Raków"
ul. Limanowskiego 83