Inauguracja wiosny CLJ!

W środę podopieczni Filipa Raczkowskiego na boisku sztucznym inaugurowali rundę wiosenną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów!

W pierwszym meczu musieli sprostać nie lada wyzwaniu, ponieważ mierzyli sie z obecnym liderem rozgrywek, czyli Zagłębiem Lubin. Klub z Lubina słynie z jednej z najlepszych akademii piłkarskich w naszym kraju. Czerwono-niebiescy waczyli bardzo dzielnie, lecz przeciwnik okazał się w tym dniu mocniejszy. Ostatecznie Zagłębie Lubin wygrało z Akademią Raków 3:0.

(U-15) Akademia Raków - Zagłębie Lubin 0:3 (0:1)

Akademia Raków: Trelowski (Wawrzyniak) - Jargosz (Bednarek), Błasik, Wójcik, Cierpiał (Szymczyk), Bęben, Kucharczyk, Kaczmarek, Jańczyk, Wilk (Cichuta), Chiliński (Jezierski)

 

Filip Raczkowski (trener U-15): Dziś niestety przegraliśmy nasz pierwszy mecz w Centralnej Lidze Juniorów U15 z zespołem Zagłębia Lubin. Spotkanie zasłużenie wygrali goście z dolnego śląska, przewyższając nas poziomem wyszkolenia technicznego, które w kluczowych momentach pod bramką zaważyło na zdobyciu trzech goli. Dzisiejsza porażka pokazała nam jak wiele pracy musimy jeszcze wykonać przez pryzmat pracy indywidualnej, ponieważ organizacja gry i poziom przygotowania taktycznego które było po naszej stronie nie pozwoliło jeszcze na zwycięstwo w dzisiejszym rywalem. Pomimo tego, że potrafiliśmy sobie stworzyć trzy stu procentowe okazje do zdobycia bramki, to jednak wiemy że musimy w najbliższych tygodniach musimy nadal pracować nad skutecznością w fazie finalizacji.