Informacja odnośnie przebudowy MPS „Raków” | 23.03

Jak w każdy poniedziałek zapraszamy Was na porcję informacji dotyczącą przebudowy MSP "Raków".

Miejscy urzędnicy są w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trwa kompletowanie niezbędnej dokumentacji, która pozwoli na podpisanie umowy o dofinansowanie projektu przebudowy MSP „Raków”. 

 

Potwierdzamy informację o odwołaniu się konsorcjum firm Stadion Pro i Granit-Tec od wyniku procedury przetargowej. W normalnych okolicznościach roszczenia dotyczące rozstrzygnięcia przetargu zostałyby rozpatrzone w ciągu dwóch tygodni, a dodatkowe opóźnienie jest spowodowane tym, że w związku z panującą w Polsce pandemią koronawirusa, Krajowa Izba Odwoławcza zawiesiła orzekanie.

 

Z informacji na stronie Urzędu Zamówień Publicznych, rozpatrywanie i praca KIO zostały zawieszone. Odwołanie wpłynęło do nas w poprzednim tygodniu i wiem z doświadczenia, że w normalnych okolicznościach mielibyśmy już jakąś informację z KIO o tej sprawie, a nic nie dostaliśmy, więc pewne jest to, że sprawa nie będzie rozpatrywana w normalnym terminie. Niestety my nie możemy podpisać umowy do czasu, kiedy nie będzie rozpatrzone odwołanie – powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego” Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych UM w Częstochowie.

 

Przypomnijmy, 13 marca Urząd Miasta w Częstochowie wyłonił wykonawcę prac modernizacyjnych. Zwycięzcą przetargu została firma InterHall z Katowic. Termin dostosowania stadionu do rozgrywek wynosi w przypadku tej oferty 8 miesięcy, a gwarancja 49 miesięcy.