Informacja odnośnie przebudowy MPS „Raków” | 9.03

Zapraszamy na cotygodniowy raport w sprawie przebudowy miejskiego stadionu piłkarskiego przy ul. Limanowskiego 83.

Trwa rozpatrywanie ofert przetargowych na przebudowę MSP „Raków”. Przypomnijmy, koperty przetargowe zostały otwarte 28 lutego. Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Trzy z nich zostały zaproszone przez Urząd Miasta w Częstochowie do uzupełnienia swojej dokumentacji. Miały na to czas do 5 marca. 

 

Najniższą ofertę przedstawiła firma InterHall z Katowic, która chce wykonać inwestycję za 17 490 000,01 zł. Termin dostosowania stadionu do rozgrywek wynosi w przypadku tej oferty 8 miesięcy, a gwarancja 49 miesięcy. Nieco droższą ofertę przedstawiło konsorcjum firm Stadion Pro i Granit-Tec, które zaproponowało kwotę 18,480 miliona zł, ale za to daje 5 miesięcy na dopuszczenie stadionu do gry i 72 miesiące gwarancji. Także częstochowska Przemysłówka chce wykonać niezbędne prace do dopuszczenia stadionu do gry w 5 miesięcy i daje 6 lat gwarancji, ale proponuje kwotę wyższą - 19 952 361,52 zł. Najwyższą ofertę złożył KOBNEXT. Wynosi ona 37 074 120,03 zł. Firma ta dawała  również najkrótszą gwarancję - 48 miesięcy, a najważniejsze prace chce wykonać w 8 miesięcy.

 

Oprócz ceny, w punktacji brane pod uwagę były także czas dostosowania stadionu do możliwości rozgrywania na nim przez Raków spotkań PKO Ekstraklasy oraz długość gwarancji. Po wstępnej weryfikacji najwyższą punktację otrzymało konsorcjum firm Stadion Pro i Granit-Tec. 

 

Trwa weryfikacja złożonej dokumentacji. Rozstrzygnięcie przetargu odbędzie się w najbliższych dniach.