Informacja odnośnie przebudowy MSP „Raków” | 20.04

Jak co poniedziałek zapraszamy na porcję najświeższych informacji dotyczących przebudowy MSP "Raków".

W poniedziałek przedstawiciele Urzędu Miasta w Częstochowie wysłali do Ministerstwa Sportu i Turystyki podpisaną przez siebie umowę na dofinansowanie modernizacji obiektu przy ul. Limanowskiego 83. Po dotarciu do Warszawy, dokument zostanie niezwłocznie podpisany przez przedstawicieli Ministerstwa. 

 

Z powodu przedłużającego się oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy w Krajowej Izbie Odwoławczej, przedstawiciele Urzędu Miasta w Częstochowie nie mogą podpisać umowy ze zwycięzcą przetargu. Wierzymy, że sprawa zostanie rozstrzygnięta w najbliższym czasie.

 

Przypomnijmy, że powyższe wydarzenia to skutek odwołania się konsorcjum firm Stadion Pro i Granit-Tec od wyniku procedury przetargowej na przebudowę MSP "Raków". 

 

- Zabezpieczenie w postaci środków finansowych ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki to ważny krok w kierunku powrotu drużyny do Częstochowy. To sprawa, która do tej pory budziła najwięcej kontrowersji i obaw. Opóźnienie spowodowane przez KIO to czynnik, na który żadna ze stron nie ma wpływu. Wierzymy, że i w tym przypadku sprawa rozstrzygnie się pozytywnie. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne pozytywne informacje - powiedział Maciej Kołodziejczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa.