Informacje o sparingach z FK Fotbal Trinec i SFC Opawą

Już w najbliższych dniach "Czerwono-Niebieskich" czekają kolejne dwa mecze kontrolne. W środę i sobotę zmierzymy się na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 z FK Fotbal Trinec oraz SFC Opawą. 

Naszym środowym rywalem będzie FK Fotbal Třinec, dziesiąta drużyna drugiej ligi czeskiej ubiegłego sezonu. Ważnymi ogniwami czeskiego zespołu byli dwaj Czesi: Richard Vaněk i Jiří Janoščín, a także Słowak Imrich Bedecs. Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem klubu z miasta Trinec był napastnik Rene Dedić, zdobywca ośmiu ligowych bramek. W swoich szeregach mają dobrze znanego w Polsce, Roberta Demjana, byłego gracza m.in. Podbeskidzia Bielsko - Białej. Szkoleniowcem FK Fotbal Třinec jest 41-letni Tomas Jakus.

Raków Częstochowa - FK Fotbal Třinec | środa, 26 czerwca | godz. 17.00 | L83

W sobotę natomiast zmierzymy się z SFC Opawą, która w poprzednim sezonie zajęła 12. lokatę w czeskiej ekstraklasie. Jej podporą był 26-letni Dominik Simersky. Obrońca ten rozegrał dla zespołu ponad 3000 minut ligowych. Liderem strzelców naszych sobotnich rywali był Tomáš Smola. Napastnik dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Barwy SFC Opawy reprezentuje zawodnik, który jeszcze niedawno biegał z herbem Rakowa na piersi. Mowa tu o Karolu Mondku. Trenerem SFC Opawy jest 49-letni Ivan Kopecký.

Raków Częstochowa - SFC Opawa | sobota, 29 czerwca | godz. 11.00 | L83

Oba mecze będą otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy na Limanowskiego!