Informacje organizacyjne dla kibiców udających się na mecz Raków Częstochowa - Legia Warszawa

Już w sobotę o godzinie 20.00 meczem z Legią Warszawa Czerwono-Niebiescy zainaugurują na GIEKSA Arenie sezon 2020/2021 w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Z uwagi na wiele obostrzeń, które wynikają z trwającej w Polsce pandemii COVID-19, wszystkich kibiców wybierających się do Bełchatowa, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami organizacyjnymi.

1. Zakrywanie nosa i ust

Kibice są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa przez począwszy od oczekiwania w kolejce do kontroli dostępu, poprzez dotarcie na wyznaczone miejsce na sektorze i poruszanie się po stadionie w trakcie i po zakończeniu spotkania.

Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa:

- po zajęciu na trybunie miejsca wskazanego na bilecie lub karnecie,

- w takcie sprawdzenia tożsamości w punkcie kontroli dostępu do stadionu,

- w trakcie konsumpcji produktów zakupionych w mobilnym punkcie sprzedaży. 

Kibic zobowiązany jest do odkrycia ust i nosa na polecenie służb porządkowych lub stewarda. Dodatkowo, każda osoba, która pojawi się na GIEKSA Arenie jest zobowiązana do dezynfekcji rąk w punkcie kontroli. 


2. Bagaże podręczne i depozyt

Zabronione jest wnoszenie bagaży podręcznych takich jak plecaki, torby, nerki, reklamówki. Depozyt nie jest udostępniony przez organizatora. 

 

3. Liczba i rozmieszczenie kibiców na trybunach

Mecze mogą być rozgrywane z publicznością, która może zająć nie więcej niż 50% pojemności stadionu. Miejsca na trybunach przygotowane są w taki sposób, by zachować odpowiedni dystans między kibicami. Widzowie zobowiązani są do zajęcia miejsca wyznaczonego na bilecie wstępu.

 

4. Gromadzenie się 

Zabronione jest zarówno gromadzenie, jak i grupowanie się osób na parkingach stadionowych, w obszarach wejść na stadion, w ciągach komunikacyjnych, promenadach, strefach toalet, sektorach, schodach itd.

Widzowie zobowiązani są do ścisłego przestrzegania poleceń wydawanych przez służby porządkowe i stewardów, a także do respektowania komunikatów przekazywanych przez spikera oraz przestrzegania zasad publikowanych na tablicach informacyjnych.

Dotyczy to między innymi kontroli: 

- liczby osób jednorazowo przebywających w toaletach,

- kontroli zakrywania ust i nosa,

- zachowania odległości między widzami.

 

5. Zasady sprzedaży biletów i karnetów

Punkty sprzedaży

Sprzedaż biletów i karnetów prowadzona jest tylko za pośrednictwem platformy online bilety.rakow.com.

Nie jest prowadzona sprzedaż w punktach stacjonarnych:

- w Kasach Biletowych na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie,

- w Stacjonarnym Sklepie Kibica w Galerii Jurajskiej w Częstochowie,

- w Sklepie Kibica Medalik przy ul. Berka Joselewicza 5 w Częstochowie.

 

W dniu meczu nie jest też prowadzona sprzedaż biletów i karnetów w kasach biletowych GIEKSA Arena przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie.

 

6. Transport zorganizowany

Istnieje możliwość udania się na mecz Raków - Legia transportem zorganizowanym przez Klub. Koszt przejazdu w obie strony wynosi jedyne 10 złotych. Wyjazd do Bełchatowa odbędzie się w sobotę, o godzinie 17.00 z parkingu przy ul. Lipowej (w miejscu, gdzie w przeszłości znajdował się sklep Intermarche). Aby zapisać się na przejazd należy wejść na stronę bilety.rakow.com.

W trakcie przejazdu autokarem obowiązkowe jest zasłonięcie nosa i ust maseczką ochronną.