Informacje organizacyjne dla kibiców udających się na mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin

Już w poniedziałek o godzinie 18:00 Czerwono-Niebiescy na GIEKSA Arenie w Bełchatowie podejmą Zagłębie Lubin w ramach 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Z uwagi na wiele obostrzeń, które wynikają z trwającej w Polsce pandemii COVID-19, wszystkich kibiców wybierających się do Bełchatowa, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami organizacyjnymi.

1. Zakrywanie nosa i ust
Kibice są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa przez począwszy od oczekiwania w kolejce do kontroli dostępu, poprzez dotarcie na wyznaczone miejsce na sektorze i poruszanie się po stadionie w trakcie i po zakończeniu spotkania.

Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa:

- po zajęciu na trybunie miejsca wskazanego na bilecie lub karnecie,

- w takcie sprawdzenia tożsamości w punkcie kontroli dostępu do stadionu,

- w trakcie konsumpcji produktów zakupionych w mobilnym punkcie sprzedaży.

 

Kibic zobowiązany jest do odkrycia ust i nosa na polecenie służb porządkowych lub stewarda. Dodatkowo, każda osoba, która pojawi się na GIEKSA Arenie jest zobowiązana do dezynfekcji rąk w punkcie kontroli.

 

2. Bagaże podręczne i depozyt

Zabronione jest wnoszenie bagaży podręcznych takich jak plecaki, torby, nerki, reklamówki. Depozyt nie jest udostępniony przez organizatora.   

 

3. Liczba i rozmieszczenie kibiców na trybunach

Mecze mogą być rozgrywane z publicznością, która może zająć nie więcej niż 50% pojemności stadionu. Miejsca na trybunach przygotowane są w taki sposób, by zachować odpowiedni dystans między kibicami. Widzowie zobowiązani są do zajęcia miejsca wyznaczonego na bilecie wstępu.   

 

4. Gromadzenie się 

Zabronione jest zarówno gromadzenie, jak i grupowanie się osób na parkingach stadionowych, w obszarach wejść na stadion, w ciągach komunikacyjnych, promenadach, strefach toalet, sektorach, schodach itd. Widzowie zobowiązani są do ścisłego przestrzegania poleceń wydawanych przez służby porządkowe i stewardów, a także do respektowania komunikatów przekazywanych przez spikera oraz przestrzegania zasad publikowanych na tablicach informacyjnych.

Dotyczy to między innymi kontroli: 

- liczby osób jednorazowo przebywających w toaletach,

- kontroli zakrywania ust i nosa,

- zachowania odległości między widzami.   

 

5. Zasady sprzedaży biletów i karnetów

Punkty sprzedaży Sprzedaż biletów i karnetów prowadzona jest tylko za pośrednictwem platformy online bilety.rakow.com. Nie jest prowadzona sprzedaż w punktach stacjonarnych: - w Kasach Biletowych na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie, - w Stacjonarnym Sklepie Kibica w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, - w Sklepie Kibica Medalik przy ul. Berka Joselewicza 5 w Częstochowie.   W dniu meczu nie jest też prowadzona sprzedaż biletów i karnetów w kasach biletowych GIEKSA Arena przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie.   

 

6. Transport zorganizowany

Istnieje możliwość udania się na mecz Raków - Zagłębie transportem zorganizowanym przez Klub. Koszt przejazdu w obie strony wynosi jedyne 10 złotych. Wyjazd do Bełchatowa odbędzie się w poniedziałek, o godzinie 15.00 z parkingu przy ul. Lipowej (w miejscu, gdzie w przeszłości znajdował się sklep Intermarche). Aby zapisać się na przejazd należy wejść na stronę bilety.rakow.com. W trakcie przejazdu autokarem obowiązkowe jest zasłonięcie nosa i ust maseczką ochronną.