Informacje organizacyjne przed meczem z FC Astana

W czwartek, 21 lipca przy Limanowskiego 83 czeka nas pierwszy w historii mecz europejskich pucharów w Częstochowie! Raków w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA zagra z FC Astana. Wszystkim kibicom wybierającym się na to spotkanie przedstawiamy kilka ważnych informacji.

W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na czwartkowy mecz, które można nabyć online TUTAJ, w sklepie kibica w Galerii Jurajskiej (10:00-22:00) oraz Raków FanStore (10:00-20:00). Jeśli wszystkie wejściówki na to spotkanie nie zostaną wyprzedane do środy, to dniu meczowym bilety będą dostępne również w kasach stadionowych od godziny 10:00. 

 

W czwartek wystartuje sprzedaż biletów na mecz 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym zagramy z PGE FKS Stalą Mielec. Bilety będzie można nabyć w kasach stadionu od godziny 10:00, online oraz w naszych punktach stacjonarnych. 

 

Na czwartkowy mecz warto wybrać się wcześniej. Od godziny 17:00 dla wszystkich kibiców dostępna będzie strefa FanZone połączona z miasteczkiem forBET, w której znajdzie się strefa relaksu, punkt gastronomiczny, bramki celnościowe, stoiska do gry FIFA i wiele innych atrakcji. Więcej informacji: TUTAJ.

 

Od godziny 10:00 otwarty będzie Sklep Kibica - Raków FanStore, który zlokalizowany jest w pobliżu pętli tramwajowej obok trybun A i B. Sklep będzie otwarty przed, w trakcie i po meczu do ostatniego kibica. W ofercie sklepu znajdziecie między innymi najnowsze koszulki meczowe oraz odzież z kolekcji 4F. Ponadto przy trybunie A/VIP oraz C dostępne będą stoiska z gadżetami. 

 

Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka na rzecz dwuletniej Hani, córki jednego z naszych kibiców, która od urodzenia zmaga się z poważną wadą serca. Jej życie może uratować tylko kosztowna operacja w specjalistycznej klinice w Bostonie. Zachęcamy wszystkich kibiców do wsparcia dziewczynki. 

 

Kibiców wybierających się na czwartkowy mecz zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej. Na stadion dojechać można linią tramwajową numer 3 oraz liniami autobusowymi numer 12, 19, 32, 35. Po zakończeniu spotkania zostanie uruchomiony dodatkowy kurs tramwaju linii numer 3 na odcinku Stadion Raków – Fieldorfa-Nila. Dla kursu tego nie obowiązuje rozkład jazdy, a przewidywany odjazd z pętli Stadion Raków nastąpi około godziny 23:00-23:10. 

 

Zachęcamy do wcześniejszego przybycia na stadion w celu uniknięcia kolejek przy bramach wejściowych. Pamiętajcie, by na trybunach zajmować miejsce przypisane na bilecie. Bramy na stadion przy #L83 zostaną otwarte o godzinie 19:00. Pierwszy gwizdek wybrzmi dwie godziny później.

 

INFORMACJE DLA POSIADACZY KARNETÓW

 

Przypominamy, że każdy karnetowicz, który nie pojawi się na nadchodzącym meczu, powinien w systemie sprzedaży zwolnić miejsce, dzięki czemu pucharowy mecz "Medalików" więcej kibiców będzia mogło obejrzeć z wysokości trybun przy #L83. 

 

Podobnie jak na poprzednich meczach, do dyspozycji wszystkich posiadaczy karnetów będzie "szybka bramka", która znajduje się przy wejściu na każdą z trybun. 

 

Do zobaczenia przy #L83!