Ivi López królem strzelców PKO BP Ekstraklasy!

Hiszpan w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zdobył dwadzieścia bramek. Tym samym Ivi López stał się pierwszym królem strzelców na poziomie Ekstraklasy w barwach Rakowa.

Ivi López jest jedynym piłkarzem, który w tym sezonie zdobywał bramki w przynajmniej połowie kolejek. Wpisał się on bowiem na listę strzelców dokładnie w siedemnastu spotkaniach. Czternaście starć zakończył z pojedynczym trafieniem. Do tego dołączył także trzy dublety, wliczając w to dwa gole strzelone w ostatnim starciu rozgrywek. Średnio co 123,7 minuty pokonywał bramkarzy rywali. Hiszpan okazał się też najlepszym zawodnikiem przy odliczeniu rzutów karnych (14, tyle samo: Mikael Ishak, Joao Amaral i Łukasz Zwoliński). Zgromadził również najwięcej goli prawą nogą (14). Wygrał też klasyfikację bramek zdobytych bezpośrednio z rzutów wolnych (3). Oddał on najwięcej strzałów (97 - bez zablokowanych) oraz strzałów celnych (62). Na gole zamienił 20,6% swoich prób. Według modelu goli oczekiwanych zanotował 4,69 gola więcej niż wynikało to z dogodności jego okazji.

 

Zawodnik Rakowa Częstochowa wygrał również klasyfikację kanadyjską. Do jego dorobku wlicza się bowiem jeszcze sześć asyst. Oznacza to, że zgromadził łącznie dwadzieścia sześć punktów. Średnio więc raz na 94,6 minuty miał udział przy trafieniu swojej ekipy. Łącznie przyczynił się do 43,3% goli zespołu spod Jasnej Góry. 

 

Źródło: ekstraklasa.org