Ivi López oraz Vladan Kovačević nagrodzeni na Gali Ekstraklasy!

Tegoroczna Gala Ekstraklasy przyniosła cztery indywidualne nagrody dla przedstawicieli Czerwono-Niebieskich! Ivi López został Piłkarzem Sezonu, Królem Strzelców oraz Pomocnikiem Sezonu, a Vladan Kovačević Bramkarzem Sezonu!

Sezon 2021/2022 bez wątpienia należał do Hiszpana. Ivi López w rozgrywkach ligowych zdobył dwadzieścia bramek i dołożył sześć asyst, dzięki czemu został królem strzelców, ale wygrał także klasyfikację kanadyjską. 27-latek podczas Gali Ekstraklasy został laureatem trzech nagród: Piłkarz Sezonu, Pomocnik Sezonu oraz Król Strzelców.

 

- Walka o mistrzostwo, to coś nie do opisania. Dzięki temu każdy indywidualnie oraz cała drużyna rozwija się i czuje się lepiej. Dedykuję tę nagrodę drużynie i klubowi, który postawił na mnie, kiedy miałem trudny okres w swoim życiu. Dziękuję klubowi, że pozwolił mi znów cieszyć się piłką - powiedział ze sceny Ivi López.

 

Vladan Kovačević swoją klasę udowodnił już na starcie sezonu. W swoim ligowym debiucie obronił rzut karny i pomógł drużynie wygrać z Piastem Gliwice. "Kova" w PKO BP Ekstraklasie rozegrał łącznie dwadzieścia cztery mecze, z których jedenaście kończył z czystym kontem, co jest najlepszym wynikiem w lidze. 

 

Iviemu i Vladanowi gratulujemy zdobytych wyróżnień, a Patrykowi Kunowi, Franowi Tudorowi i trenerowi Markowi Papszunowi gratulujemy otrzymanych nominacji!

 

#ZDOBYWCY