Ivi López piłkarzem kwietnia PKO BP Ekstraklasy!

Kwiecień był niezwykle udany dla Hiszpana. Ivi López w minionym miesiącu zdobył cztery bramki i razem z drużyną czterokrotnie świętował ligowe zwycięstwo. To drugie w tym sezonie takie wyróżnienie dla 27-latka.

Pracowity miesiąc mają za sobą kluby PKO BP Ekstraklasy. W kwietniu każdy z nich rozegrał po 5 ligowych spotkań. Raków w tym czasie zdobył 13 punktów, wygrywając 4 mecze oraz remisując jeden. Do zdobyczy wicemistrzów znacząco przyczynił się najskuteczniejszy zawodnik w lidze – Ivi Lopez.

 

27-latek w tym okresie strzelił 4 gole, a wszystkie w spotkaniach, które podopieczni Marka Papszuna wygrali. Przeciwnikami wówczas drużyny z Częstochowy byli Warta Poznań, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Łęczna oraz Pogoń Szczecin.

 

Dla Iviego Lopeza to druga statuetka w sezonie oraz trzecia w karierze. Wcześniej Hiszpan sięgał po nagrodę w październiku 2020 roku oraz we wrześniu 2021. Dodatkowo jest jedynym przedstawicielem Rakowa wyróżnionym w tej kategorii.

 

Wyboru Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn ligi, jeden głos należy zaś do fanów w mediach społecznościowych. W kwietniu wyścig o miano najlepszego zawodnika walczyło głównie dwóch zawodników. Osiem nominacji zebrał lider zespołu z Częstochowy, z kolei pięć Kamil Grosicki. Zawodnicy ligowych drużyn docenili także Mikaela Ishaka, Łukasza Sekulskiego (obaj po 2), Flavio Paixao oraz Lukasa Podolskiego (obaj po 1).

 

Ivi, gratulacje!

 

Źródło: ekstraklasa.org