Ivi López piłkarzem marca PKO BP Ekstraklasy!

Ivi López został wybrany Piłkarzem Miesiąca marca w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Już trzeci raz w tym sezonie wyróżnienie otrzymał jeden z piłkarzy Rakowa Częstochowa.

"Powrót króla" - to nie tylko tytuł finałowej części trylogii "Władcy Pierścieni", ale też opis dokonań Ivana Lopeza w minionych miesiącach. Hiszpan w zeszłym sezonie zdobył tytuły króla strzelców oraz Piłkarza Sezonu. W tej edycji jego dorobek zatrzymał się jednak w październiku na sześciu trafieniach. Dopiero w marcu udało mu się przełamać. Uczynił to z wielkim przytupem. W tym okresie zanotował aż trzy gole, w tym jednego bezpośrednio z rzutu wolnego. Dzięki temu na dobre wrócił do rywalizacji o obronę tytułu najlepszego strzelca rozgrywek.

 

Ivan Lopez zdobywał tytuły Piłkarza Miesiąca już w sezonach 2020/2021 (październik), 2021/2022 (wrzesień i kwiecień). Teraz dołączył do tego trzecią edycję z rzędu. Jest on pierwszym zawodnikiem w historii, który tego dokonał. Dla Hiszpana to zarazem już czwarta nagroda w karierze. Dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów, ex aequo ze swoim rodakiem - Igorem Angulo. Wyprzedza ich jedynie Jakub Świerczok.

 

Trzeci raz w tym sezonie nagroda przypadła w udziale jednemu z przedstawicieli Rakowa Częstochowa. Przed Lopezem wyróżnienia zdobyli: Bartosz Nowak (sierpień 2022) oraz Vladislavs Gutkovskis (listopad 2022). Gracze pozostałych ekip razem wzięci wywalczyli na razie tylko cztery tytuły. W klasyfikacji wszech czasów Medaliki mają sześć laurów. Daje im to 9. miejsce.

 

Wyborów Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dziewiętnasty głos należy do kibiców. Mogą oni wskazać swojego kandydata za pomocą mediów społecznościowych.

 

Źródło: ekstraklasa.org