Iwo Kaczmarski: Będę ciężko pracować

W poniedziałek, 18 stycznia Iwo Kaczmarski został zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Chwilę po podpisaniu kontraktu odbyliśmy krótką rozmowę z młodzieżowym reprezentantem Polski.

W zeszłym sezonie zadebiutowałeś w PKO Ekstraklasie, a nawet strzeliłeś bramkę. Teraz wracasz na najwyższy szczebel ligowy w Polsce. Jakie uczucia towarzyszą ci w związku z tym powrotem?

Jestem szczęśliwy, że otrzymałem ofertę od Rakowa Częstochowa, i że mogę być częścią tego zespołu. To dla mnie bardzo ważny transfer pod kątem dalszego rozwoju i zbierania doświadczenia. Chcę pokazać na co mnie stać i wywalczyć swoje miejsce w kadrze.

 

Nie jesteś pierwszym zawodnikiem, który przychodzi do naszego klubu z Korony Kielce. Grają tu Marcin Cebula i Daniel Szelągowski. Czy ich obecność w jakimś stopniu miała wpływ na podjęcie przez ciebie decyzji?

Na pewno jest to dla mnie ważne, że mam tutaj dwóch kolegów. Ich obecność to spory pozytyw. Wprowadzili mnie do drużyny, dzięki temu czuję się pewniej i ta aklimatyzacja przebiegnie łatwiej.

 

Jak czujesz się z tym, że trafiasz do wicelidera PKO Ekstraklasy w wieku zaledwie 16 lat? Będziesz jednym z najmłodszych piłkarzy w kadrze Czerwono-Niebieskich.

No tak, razem z Michałem Litwą, moim kolegą z reprezentacji Polski, jesteśmy najmłodsi w zespole. Muszę się z tym zmierzyć. Jest to jakieś wyzwanie, ale wyzwania trzeba sobie stawiać. Także nie boję się, będę ciężko pracował i zobaczymy, co czas pokaże.

 

Jakie stawiasz sobie cele na nadchodzącą rundę?

Chcę zaprezentować się z jak najlepszej strony podczas obozu. Mam nadzieję, że trener doceni moje umiejętności i dostanę swoją szansę na boisku. Zależy mi na tym, by tych minut było jak najwięcej.