Jakub Arak: Cieszymy się z tej wygranej

W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał 2:1 z Zagłębiem Lubin. Po końcowym gwizdku porozmawialiśmy z naszym nowym napastnikiem, Jakubem Arakiem.

Szybko doczekałeś się debiutu w czerwono-niebieskich barwach, choć na pewno nie oczekiwałeś, że nastąpi to w takich okolicznościach, kiedy trzeba było zmienić kontuzjowanego Gutkovskisa.

- Trzeba być zawsze gotowym. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. W każdym razie jestem przygotowany do gry w każdym wymiarze czasowym. Jestem szczęśliwy, że zadebiutowałem, bo mam za sobą tak naprawdę kilka jednostek treningowych. Powoli wdrażam się w model gry i założenia taktyczne, także mam nadzieję, że z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej.

 

Ten debiut dla ciebie jako napastnika mógł być lepszy. Spędziłeś prawie całą drugą połowę na boisku, ale niestety nie miałeś okazji do oddania strzału.

- Zgadza się, czasami tak bywa. Taka jest piłka nożna. Najważniejsze jednak, że udało nam się zdobyć tę drugą bramkę i przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Wracamy do domu z trzema punktami i cieszymy się z tej wygranej, bo te ostatnie mecze nie ułożyły się najlepiej. Także jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rezultatu, bo było to ciężkie spotkanie.

 

W drużynie jesteś od niedawna, a już masz za sobą udział w małym sukcesie Rakowa, bo było to pierwsze w historii zwycięstwo z Zagłębiem na ich terenie.

- Nie wiedziałem tego, w takim razie cieszę się, że mogłem brać udział w tym meczu. Takie ciekawostki są bardziej dla kibiców, ale jeśli przy tym wygrywamy, to smakuje to jeszcze lepiej.

 

fot. Krzysztof Bolkowski