Jakub Arak zawodnikiem Rakowa!

Jakub Arak został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. 25-letni napastnik podpisał 1,5-roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 1,5 roku.

Nowy nabytek Rakowa urodził się 2 kwietnia 1995 roku w Warszawie. Jest wychowankiem Victorii Głosków, z której przeniósł się do Legii Warszawa. W młodzieżowych drużynach stołecznego klubu spędził 8 lat, a swój pierwszy sezon w seniorskiej piłce zaliczył w drugiej drużynie Wojskowych. Były to rozgrywki 2013/2014, w którym Arak zdobył 7 goli w 24 meczach III ligi. 

 

Z rezerw czternastokrotnych mistrzów Polski był wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec, dla którego w 72 spotkaniach strzelił 26 bramek i zanotował 9 asyst. Później reprezentował barwy Ruchu Chorzów i Lechii Gdańsk, z której był wypożyczony do Stali Mielec w kampanii 2017/18.

 

- Gdy pojawiła się propozycja gry w Rakowie, bardzo się ucieszyłem. To klub, który w ostatnich latach niesamowicie się rozwinął. Cieszę się, że tutaj jestem i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem - powiedział Jakub Arak.

 

Kuba, witamy w Rakowie!