Jean Carlos Silva nowym piłkarzem Rakowa!

Brazylijczyk, Jean Carlos Silva na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 26-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy zawodnik urodził się 10 maja 1996 roku w miejscowości Prata w Brazylii. Mierzy 185 centymetrów wzrostu. Znaczną część swojej kariery spędził w Hiszpanii, szlifując swoje umiejętności w CD Tenerfie oraz młodzieżowych zespołach Realu Madryt. Na poziomie seniorskim występował natomiast w trzecioligowcach -  CF Fuenlabrada oraz Recreativo Granada. Jean Carlos ma na swoim koncie również debiut w La Liga, który zanotował w maju 2017 roku w zespole Granady. W lipcu 2019 roku 26-latek trafił do Polski, gdzie związał się kontraktem z Wisłą Kraków. W drużynie Białej Gwiazdy zaliczył 41 występów. Następnie trafił do Pogoni Szczecin, którą reprezentował przez ostatnie 1,5 sezonu. W ekipie Portowców wystąpił łącznie w 58 meczach. W obecnym sezonie Ekstraklasy zanotował 15 występów, zdobywając jedną bramkę i notując jedną asystę. Ponadto Brazylijczyk ma w swoim CV występy w młodzieżowej reprezentacji Brazylii, z którą w 2015 roku sięgnął po wicemistrzostwo świata do lat 20. 

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być. Cieszę się, że dostałem taką szansę. To mój trzeci klub w tym kraju. Czuję się dobrze, w końcu zaaklimatyzowałem się w Polsce. Dołączyłem do Rakowa, by zdobyć mistrzostwo - powiedział Jean Carlos po podpisaniu kontraktu.

 

- Carlos jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na kilku pozycjach, ale w Rakowie ma nam dać więcej opcji przede wszystkim na wahadłach. Jego aklimatyzacja w drużynie powinna przebiec sprawnie, ponieważ gra w Polsce już od kilku lat. Wierzymy, że w naszym klubie jeszcze bardziej rozwinie skrzydła i najlepsze występy w Ekstraklasie zanotuje w barwach Rakowa, pomagając drużynie w realizacji kolejnych celów - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Jean Carlos treningi z drużyną rozpocznie w najbliższy poniedziałek na zgrupowaniu w Turcji. 

 

Carlos, witamy w Rakowie!

 

#JEANCARLOS2026