Jeden cel: zwycięstwo! Zapowiedź meczu Raków II - Warta Zawiercie

Dwa mecze i tylko jeden zdobyty punkt. To bilans ostatnich meczów rezerw Rakowa w Zina IV lidze. W niedzielę ekipa z Limanowskiego zmierzy się z aktualnym liderem rozgrywek Wartą Zawiercie. Początek spotkania o godzinie 12.

Częstochowianie ostatni raz triumfowali w lidze jeszcze w sierpniu, kiedy pokonali na własnym boisku Unię Kosztowy (obecnie 2. miejsce w tabeli). Po tym pojedynku nastąpiła porażka w Dąbrowie Górniczej z tamtejszą Unią (0:2) oraz bezbramkowy remis z Przemszą Siewierz. Taki obrót sprawy na pewno może trochę niepokoić kibiców, bowiem Raków II celuje w awans do III ligi. W szeregach Rakowa panuje jednak spokój. - W naszych przygotowaniach do meczu nic nie zmienialiśmy. Pracowaliśmy na ustalonym mikrocyklu. Dla nas to kolejne spotkanie o trzy punkty. Patrząc na zachowanie piłkarzy na treningach widać, że wszyscy chcą wyjść na boisko i zatrzeć złe wrażenie po remisie. Widać dużą determinację u chłopaków. Cały tygodniowy plan zrealizowaliśmy w stu procentach. Nie było żadnych urazów, które wykluczyłyby zawodników, dlatego z optymizmem przystępujemy do meczu - mówi trener rezerw Tomasz Kuźma. 

 

W ostatnich dwóch konfrontacjach Raków II nie zdobył ani jednego gola. - Patrząc na statystyki rzeczywiście brak skutecznej finalizacji jest najbardziej widoczny. Składa się na to kilka czynników. Jesteśmy drużyną, która lubi posiadać piłkę i stwarza sytuację. Musimy wykazać się cierpliwością i bezwzględnością pod bramką przeciwnika. Wtedy na pewno nasz dorobek będzie większy - przekonuje trener Kuźma. 

 

Warta Zawiercie do tej pory zdobyła 19 punktów. Jej bilans to 6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. W ostatniej serii spotkań lider Zina IV ligi pewnie ograł przed własną publicznością (3:0) Unię Dąbrowa Górnicza. 

 

W zeszłym sezonie na Limanowskiego górą byli goście, którzy pokonali czerwono-niebieskich 5:1. Niedzielna konfrontacja będzie bardzo dobrą okazją do rewanżu. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi w niedzielę punktualnie o godzinie 12.