Jeden gol zdecydował! Gwarek - Raków II 0:1

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli podopieczni trenera Tomasza Kuźmy. Czerwono-Niebiescy pokonali na wyjeździe Gwarka Ornontowice 1:0.

Nasz zespół bardzo szybko rozstrzygnął losy meczu. W 15. minucie częstochowianie wykonywali rzut rożny. Hubert Tylec dośrodkował na bliższy słupek, a tam najprzytomniej zachował się kapitan Rakowa Artur Lenartowski, który skierował piłkę do siatki. Do przerwy ekipa spod Jasnej Góry dominowała, jednak nie przełożyło się to na kolejne gole.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać odważniej, jednak bardzo dobrze w sobotnie popołudnie spisywała się obrona Rakowa oraz bramkarz Oskar Kubik. Ostatecznie po 90 minutach gry wynik się nie zmienił i 3 punkty pojechały do Częstochowy.

Raków II po zwycięstwie nad Gwarkiem awansował na 2. miejsce w tabeli. Przegrała bowiem Unia Kosztowy (0:5 ze Szczakowianką). Nowym liderem została Warta Zawiercie.

W kolejnym meczu Czerwono-Niebiescy zmierzą się na własnym boisku z Dramą Zbrosławice.

Artur Lenartowski: Uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Byliśmy lepsi od rywali zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy mieliśmy kilka szans na zdobycie goli i należy żałować, że wykorzystaliśmy tylko jedną. Po zmianie stron Gwarek zaczął mocniej atakować, ale byliśmy skupieni w obronie i nie dopuściliśmy do straty bramki. My też mogliśmy podwyższyć rezultat i wtedy na boisku byłoby na pewno spokojniej. Niemniej jednak cieszą kolejne trzy punkty. Mam nadzieję, że liga nadal będzie grała, bo czujemy się silni i chcemy dalej wygrywać.

Gwarek Ornontowice - Raków II 0:1 (0:1)