Jednobramkowa porażka Rakowa II

Raków II Częstochowa przegrał z AKS-em Mikołów 0:1 w meczu 8. kolejki IV ligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Mateusz Majsner.

Młodzi Czerwono - Niebiescy rywalizowali w sobotę z AKS-em Mikołów, który przed tym spotkaniem miał na swoim koncie 11 punktów (3 wygrane, 2 remisy, 2 porażki) i plasował się w górnych rejonach tabeli.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy zagrali w tym spotkaniu bez wzmocnień z pierwszej drużyny. W pierwszej połowie padła jedyna bramka tego starcia. W 18. minucie Mateusz Majsner wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Bukowca z rzutu rożnego i posłał piłkę do siatki. Nasza drużyna, choć dzielnie walczyła o odrobienie strat, musiała uznać wyższość rywala. Raków II Częstochowa wywalczył w tym sezonie 7 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Nadal jest jednak w kontakcie z drużynami z wyższych pozycji, bowiem do ósmej Przemszy Siewierz traci tylko 4 "oczka".

W następnej kolejce częstochowianie zagrają na własnym boisku z Sarmacją Będzin. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 6 października, o godzinie 12:30.

Raków Częstochowa - AKS Mikołów 0:1 (0:1)

Raków: Trelowski - Krzyżak, Chłód, Sieracki (15. Budnicki), Kobyłkiewicz, Uziębło, Bajkiewicz (62. Skibiński), Głasek (72. Kaczmarek), Januszewski, Ślęzak, Bator